Po Benzema vs Valbuena, teraz Pogba vs Mbappe jest rozrywką

0
192
Raporty o francuskim pomocniku Paulu Pogbie zatrudniającym szamana, aby zranił swojego kolegę z drużyny narodowej i napastnika Paris-Saint Germain Kylian Mbappe, wywołały poruszenie w świecie piłki nożnej. Źródłem tej wiadomości jest nie kto inny jak sam brat Pogby - Mathias Pogba. Źródło: Twitter

Skandal prześladujący Francję przed Mistrzostwami Świata.

Skandaliczne oskarżenia wysuwane przez brata Paula Pogby przeciwko graczowi Juventusu grożą zakłóceniem pokoju i harmonii francuskiej drużyny narodowej przed Mistrzostwami Świata 2022 w Katarze.

Mathias Pogba oskarża swojego młodszego brata, którego nazywa zdrajcą, o uciekanie się do czarów w celu zranienia kolegi z drużyny Kyliana Mbappe.

L’Equipe opisuje kontrowersje między braćmi Pogba jako „sprawę brudną”.

Odpowiedź Deschampsa na aferę Pogby i Mbappe

Trener francuskiej drużyny narodowej, Didier Deschamps, będzie teraz musiał poradzić sobie z konsekwencjami, które przypominają miniony incydent między Karimem Benzemą i Mathieu Valbuena, kiedy napastnik został oskarżony o udział w próbie szantażu seksualnego w 2015 roku.

Pogba jest obecnie kontuzjowany i musi zmierzyć się z wyścigiem z czasem, aby załapać się do ostatniego składu Francji na Mistrzostwa Świata we Francji, ale to nie znaczy, że nie będzie problemu.

„Nawet jeśli Pogba nie dotrze na czas, Deschamps będzie musiał stawić czoła burzy medialnej, której można się spodziewać po rozpoczęciu dochodzenia w sprawie gróźb i próby wymuszenia przez zorganizowany gang” – napisał Vincent Garcia dla L’Equipe.

„Mając dwa i pół miesiąca przed Mistrzostwami Świata, Deschamps stoi w obliczu wybuchowej sytuacji, w której będzie musiał zdecydować, co zrobić z Pogbą. Jeśli fakty zostaną udowodnione, może nie być na korzyść Pogby”.

Czytaj: Pogba zagrożony brakiem udziału w mistrzostwach świata 2022

Francuska gazeta jest zaniepokojona tym, jak ta sprawa może wpłynąć na występ Pogby, a nawet Kyliana Mbappe, który został wciągnięty w sagę przez Mathiasa, pomimo całkowitego zaprzeczenia tej historii przez Paula.

Czy istnieje dowód na to, że Pogba wynajął marabout, by rzucił klątwę na Mbappe?

We Francji pojawiły się doniesienia, że Mathias Pogba planuje udostępnić film jako dowód, że jego brat Paul wynajął marabout (muzułmańskiego nauczyciela religii), aby zranił Mbappe za pomocą czarów.

Na razie francuska federacja piłkarska pokazała pełne poparcie dla Paula Pogby, ale nie jest jasne, co dalej planuje jego brat.

Kylian Mbappé został poinformowany o rzekomej klątwie i szantażu Paula Pogby na krótko przed ujawnieniem tej historii w rozmowie z członkiem kadry narodowej Francji.

Co się stało między Benzemą a Valbueną?

Jeśli chodzi o poprzedni skandal, w listopadzie 2021 roku Benzema został uznany za winnego współudziału w próbie szantażu byłego kolegi z drużyny międzynarodowej, Valbueny, za pomocą seks-taśmy.

Zawodnik Realu Madryt został skazany na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, którą musiałby odbyć w przypadku powtórnego wykroczenia, i ukarany grzywną w wysokości 75 000 euro.

Podczas procesu prawnicy Benzemy bronili francuskiej gwiazdy, twierdząc, że działania gracza miały wyłącznie pomóc Valbuenie, bez żadnych złych zamiarów.

Ta saga sprawiła, że napastnik został wykluczony przez Deschamps na kilka lat, ale ostatecznie został przywrócony do grupy przed Euro 2020.