Po raz pierwszy w historii mecz polskiej drużyny w europejskich pucharach będzie prowadzony przez kobietę

0
27
Stephanie Frappart, szanowana postać w męskim futbolu; zdjęcie: MErCAD: Twitter

Lech Poznań w ten czwartek zagra z Djurgardens IF w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. UEFA wyznaczyła do prowadzenia tego starcia Francuzkę Stephanie Frappart, co będzie pierwszym takim przypadkiem w historii występów polskich klubów w europejskich pucharach.

Lech Poznań w ten czwartek zagra z Djurgardens IF w 1/8 finału LKE. UEFA wyznaczyła do prowadzenia tego starcia Francuzkę Stephanie Frappart, co będzie pierwszym takim przypadkiem w historii występów polskich klubów w europejskich pucharach.

Zobacz jeszcze: Krzysztof Piątek – 963 minuty bez gola w Serie A

Już teraz wiadomo, że pojedynek ten poprowadzi Stephanie Frappart. 39-letnia Francuzka ma bogate doświadczenie na międzynarodowej arenie i od dłuższego czasu uważana jest za najlepszą sędzię na świecie, dzięki czemu regularnie jest wyznaczana do prowadzenia meczów w męskim futbolu.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski jest już zdrowy

Stephanie Frappart w grudniu skończyła 39 lat. To niezwykle ceniona i szanowana postać w męskim futbolu. Francuzka była już wyznaczana do prowadzenia meczów Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy Ligue 1. W Katarze przeszła do historii jako pierwsza kobieta gwiżdżąca mecz rangi mistrzostw świata.

Warto podkreślić, że tylko w tym sezonie Frappart prowadziła mecz Realu Madryt w Lidze Mistrzów, dwa Ligi Europy, dwanaście spotkań francuskiej Ligue 1, cztery Pucharu Francji czy choćby trzy Ligi Narodów.

Asystentami Frappart będą jej rodacy – Mikaël Berchebru i Steven Torregrossa, a funkcję sędziego technicznego pełnić będzie Bastien Dechepy. Za system VAR odpowiadać będą Tiago Bruno Lopes Martins z Portugalii i Benoit Millot z Francji.

 Po raz pierwszy w historii mecz polskiej drużyny w europejskich pucharach będzie prowadzony przez kobietę.