Po wypadku na torze w 2016 roku miała już nigdy nie chodzić. Teraz wróciła na mistrzostwa.

0
648

Podczas zawodów Rotterdam Six Day w 2016 roku doszło do przerażającego wypadku. Kolarka torowa Victoria Williamson zderzyła się z rywalką Elis Ligtlee, jadąc z prędkością prawie 80 km/h. Dla Williamson wypadek był tragiczny w skutkach. Zawodniczka złamała kręgosłup i miednicę. Miała już nigdy nie chodzić. Teraz wraca na tor.

W 2016 roku zaledwie 21-letnia Victoria Williamson była wschodzącą gwiazdą brytyjskiego kolarstwa torowego. W zawodach Rotterdam Six Day 2016 uważano ją za jedną z faworytek imprezy. Niestety w finale konkurencji omnium, Brytyjka miała fatalny w skutkach wypadek. Williamson zderzyła się z faworytką gospodarzy Elis Ligtlee. Zawodniczki padły nieprzytomne na tor. Williamson wyszła z kraksy w o wiele gorszym stanie od rywalki. Brytyjka doznała licznych przemieszczeń kości, złamała kręgosłup oraz miednice. W okolicy lędźwi pękła jej skóra, powodując ogromną ranę. Zawodniczka została natychmiast przewieziona do szpitala na stół operacyjny. Po przebudzeniu, lekarze nie dawali jej szans na powrót do zdrowia. Brytyjka nie pamięta nic z wypadku. Po przebudzeniu w szpitalu była zdezorientowana.

Byłam zupełnie nieobecna, nie znałam diagnozy. Powiedziano mi, że walczymy, bym znów mogła chodzić. Kolejnym etapem miało być odstawienie kul. Zaczęły pojawiać się wątpliwości, czy znów pojadę na rowerze

– cytat: źródło

Wspominając wypadek w rozmowie z BBC, Williamson przyznała również, że patrząc na jej wypis ze szpitala, odnosi się wrażenie, że w ogóle nie powinna tutaj już być. Brytyjka przetrwała jednak dzięki determinacji i nieopuszczającej jej myśli o powrocie na tor. Na rower wsiadła dopiero w drugiej połowie września. Zawodniczka przeszła wtedy operację usunięcia śrub z miednicy, które m.in. pozwoliły jej właśnie na ćwiczenia na rowerze stacjonarnym.

zdjęcie: źródło
zdjęcie: źródło

Williamson walczyła o powrót do sprawności tak długo, aż usłyszała, że może wrócić do ścigania. Brytyjka wróciła na tor w styczniu 2019 roku na zawodach w Hongkongu. Już kilka dni po powrocie odniosła pierwszy sukces, kwalifikując się do Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie w Polsce. Mistrzostwa zaczęły się 27 lutego i potrwają do 2 marca. Brytyjka wystąpi w sprincie drużynowym i wyścigu indywidualnym na 500 metrów.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło

źródło artykułu: eurosport