Podczas gdy Manchester United traci punkty, Rangnick dostał nową pracę

0
210
Ralf Rangnick poważnie rozważa ofertę austriackiego FA, aby zostać nowym głównym trenerem. Źródło: Twitter

Jeśli to prawda, to czas jest co najmniej dziwny. Według Sky Sports Niemiec pracował równolegle, aby zapewnić sobie pracę po zakończeniu sezonu. Podwójna praca Niemca szokuje i jest niesmaczna.

Sky Sports twierdzi, że Rangnick w niedługim czasie zostanie przedstawiony jako trener reprezentacji Austrii, co oznacza, że ten proces trwa już od kilku miesięcy.

W czwartek Rangnick został zapytany o plotki.

Porozmawiajmy o Manchesterze United i naszym dzisiejszym meczu. Martwię się o resztę sezonu tutaj i mogę potwierdzić, że będę kontynuował w klubie rolę konsultanta po sezonie – tak powiedział Rangnick dla Sky Sports.

Czytaj: Pereira zajmuje się przyszłością Manchesteru United z wątpliwą umową transferową Flamengo

Nic oficjalnego nie wyszło jeszcze od Austriackiego Związku Piłki Nożnej, ale jeśli to prawda, cały schemat wydaje się dość dziwny. Samozwańczy ratownik sezonu United po tym, jak Solskjær został wyeliminowany z Old Trafford, w ostatnich miesiącach (te nominacje wymagają czasu) poświęcił czas, energię i uwagę na własną karierę.

W pełni zrozumiałe dla zastępcy, ale całkowicie niezrozumiałe, gdy przekonałeś klub taki jak Manchester United, że zasługujesz na odpowiedzialność za poprowadzenie piłkarzy do jak najlepszego występu – każdego tygodnia.

Jak podaje dziennik Oesterreich, Rangnick zostanie trenerem reprezentacji Austrii już niedługo. Umowa obecnego trenera Manchesteru United ma zostać ogłoszona już w piątek.

Ragnick ma otrzymać kontrakt do Euro 2024. Pierwsze starcie w nowej roli nadejdzie już wkrótce – 3 czerwca Austria zagra w Lidze Narodów z Chorwacją. Działacze liczą na to, że kadra odniesie sukcesy pod wodzą 63-latka.