Podpisał nowy kontrakt z Everton do 2027 roku

0
46
Wyjaśniła się przyszłość Jordana Pickforda. (zdjęcie: Transfer News Live, Twitter)

Jordan Pickford podpisał nowy długoterminowy kontrakt z Everton, ważny do czerwca 2027 roku.

28-letni Pickford jest w Evertonie od 2017 roku, a jego poprzednia umowa wygasała latem przyszłego roku. Nowa umowa bramkarza reprezentacji Anglii nie zawiera klauzuli zwalniającej z ligi.

Czytaj: Liverpool i Everton ukarane przez FA

The Athletic poinformował na początku tego tygodnia, że Pickford ustnie zgodził się przedłużyć swój pobyt w Goodison Park, a umowa została oficjalnie podpisana w czwartek.

„Podpisanie nowego kontraktu w tak wyjątkowym dla mnie klubie jest czymś ogromnym. Wsparcie, które otrzymałem od wszystkich w klubie, odkąd dołączyłem jako 22-latek, było bardzo ważne dla mojej rodziny i dla mnie. Jestem tutaj szczęśliwy i moja rodzina też. Uwielbiamy to w Evertonie” – powiedział bramkarz mediom.

„Everton to ogromny klub. Kilka ostatnich sezonów nie było tym, czego chcieliśmy, ale teraz mamy menedżera, który, jak wierzę, wskaże nam właściwy kierunek i poprowadzi nas w górę tabeli. Zdecydowanie moim celem jest odnieść sukces w tym klubie. Kibice, personel i moi koledzy z drużyny byli dla mnie wspaniali od momentu, gdy dołączyłem i chcę być świetny dla nich.”

„Chcę po prostu nadal ciężko pracować i występować dla Evertonu. Wiemy, że w tej chwili jesteśmy w trudnej sytuacji w lidze, ale jestem chętny, aby pomóc zespołowi poprawić się w tym sezonie, a następnie dążyć do sukcesu w przyszłości, która obejmie grę na naszym nowym stadionie.”

„Ten kontrakt zwiąże mnie na ponad 10 lat z Everton i chcę zbudować tutaj dziedzictwo, aby być jednym z najlepszych bramkarzy, którzy grali dla Evertonu.”

Czytaj: Oficjalne i potwierdzone: Southampton wyznaczyło tymczasowego trenera

Dyrektor piłkarski, Kevin Thelwell, dodał: „Jordan jest jednym z najlepszych bramkarzy w światowym futbolu, więc jest to dla nas znaczący impuls, aby mieć gracza o jego jakości i talencie, który poświęci swoją długoterminową przyszłość klubowi.”

„Przez wiele lat udowodnił, że jest pierwszorzędnym graczem dla Evertonu i Anglii, a jego postawa, skupienie i przywództwo nadal są wzorowe.”

„Od czasu podpisania z nim kontraktu w 2017 roku, nasz prezes zbudował silne relacje z Jordanem i jego przedstawicielami, co odegrało dużą i ważną rolę w uzgodnieniu nowego kontraktu. Jestem pewien, że każdy kibic Evertonu będzie zachwycony słysząc tę wiadomość i podekscytowany faktem, że Jordan pozostaje integralną częścią naszego planu, aby posunąć Everton do przodu.”