Podpisanie kontraktu z byłym piłkarzem Manchesteru United!

0
57
Reynolds na „stoisku dla VIP-ów”. (zdjęcie: wrexham, twitter)

Hollywoodzka gwiazda Ryan Reynolds i przyjaciele wkroczyli do Wrexham z optymizmem, dolarami i zespołem Netflix gotowym udokumentować historię sukcesu. Teraz klub, który wkrótce awansuje, zatrudnia doświadczonego bramkarza.

39-letni bramkarz Ben Foster został dziś zaprezentowany jako nowy zawodnik piątoligowego Wrexham. Właścicielami tego klubu są hollywoodzcy aktorzy Rob McElhenney i Ryan Reynolds.

Ben Foster grał w wielu angielskich klubach przez ostatnie dwadzieścia trzy lata, ale najbardziej znany jest z noszenia strojów największego klubu na świecie.

W latach 2010-15 Foster był częścią Manchesteru United. Miał różne sezony na wypożyczeniu, ale też 23 mecze, o których jednego dnia może opowiedzieć wnukom. Teraz Foster ma kolejną historię do przekazania, tym razem tę, która zostanie dobrze udokumentowana w serwisie Netflix.

Czytaj: ESPN: United ma w ręku cenną kartę w negocjacjach dotyczących Kane’a

Były bramkarz Manchesteru United i reprezentacji Anglii jest ostatnim głośnym transferem, odkąd Ryan Reynolds i Rob McElhenney zostali właścicielami walijskiego klubu.

Foster, który w kwietniu skończy 40 lat, rozpoczyna drugie podejście w Wrexham, grając dla nich wcześniej 18 lat temu, na wypożyczeniu, w 2005 roku.

Były strzelec Premier League grał w Manchesterze United, Birmingham, West Brom i Watford.

Wcześniej był celem Tottenhamu, który chciał zabezpieczyć usługi doświadczonego bramkarza jako przykrywkę dla Hugo Llorisa, ale ruch został zablokowany przez Premier League.

Newcastle Eddiego Howe’a również walczyło o podpisanie kontraktu z Fosterem, ale ostatecznie zrekrutowali byłego bramkarza Liverpoolu, Lorisa Kariusa.

Po powrocie do walijskiego stroju Foster powiedział: „Jestem w siódmym niebie. Jestem w klubie od rana i wydaje mi się, że to naprawdę cudowne miejsce. Wszyscy twardo stąpają po ziemi i mam do czynienia z najwyższej klasy menedżerem.”

„Wiele się zmieniło, odkąd byłem tu ostatni raz, ale miło jest wrócić i fajnie jest też wrócić jako zawodnik. Ciekawie będzie zobaczyć, jak moje ciało będzie się czuło po dzisiejszym treningu! Nie mogę się doczekać, aby zacząć” – mówił Foster.

„Pierwszy mój pobyt tutaj okazał się autentyczną trampoliną do reszty mojej kariery – po wypożyczeniu, grze w finale LDV Vans Trophy na Millennium Stadium, trafiłem do Manchesteru United na początku następnego sezonu. To było absolutnie szalone! Jeśli powiedziałbyś mi 18 lat temu, że będę miał karierę, którą miałem, prawdopodobnie nie uwierzyłbym ci szczerze, więc naprawdę wiele zawdzięczam Wrexham – powiedział ośmiokrotny reprezentant Anglii.

Czytaj: Arkadiusz Milik wraca do zdrowia

Foster zastąpi kontuzjowanego bramkarza Roba Laintona, ale zamierza również kontynuować swój kanał na YouTube The Fozcast.