Podziękował za „wsparcie” w złych czasach i podpisał przedłużenie umowy

0
17
Julian Brandt to jeden z najlepszych piłkarzy Borussii Dortmund w obecnym sezonie.

Ofensywny pomocnik Julian Brandt miał dość chwiejną karierę od czasu swojego debiutu w reprezentacji Niemiec w 2016 roku.

W 2019 roku 26-latek był u szczytu kariery, Bayer Leverkusen miał reprezentantów z całej Europy, ale ostatecznie zdecydował się, po silnej presji ze strony Juliana Brandta, na sprzedaż go do Borussii Dortmund. To był początek dekoniunktury, która trwała aż do zeszłego sezonu.

Teraz w tym roku presja powróciła i Julian Brandt znów jest wyraźnym i silnym graczem, który znowu ma opcje. W podziękowaniu za to, że Borussia Dortmund wytrwała z nim w złych okresach, przedłużył kontrakt do 2026 roku.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Paul Ince został zwolniony

26-latek z aktualnym wiceliderem Bundesligi przedłużył umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Poprzednie porozumienie wygasało dwa lata wcześniej.

„Nie mogę doczekać się kolejnych lat w czarno-żółtej koszulce. Jestem pewien, że razem będziemy mieli okazję świętować coś wielkiego” – powiedział ofensywny pomocnik tuż po złożeniu podpisu pod nową umową z BVB.

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Nie został „nowym Casemiro”, teraz może stać się alternatywą dla Bellinghama

39-krotny reprezentant Niemiec z powodzeniem występuje w barwach wicelidera Bundesligi od lipca 2019 roku, kiedy to trafił na Signal Iduna Park za 25 milionów euro z Bayeru Leverkusen.

Julian Brandt w 35 meczach trwającego sezonu strzelił 9 bramek i zaliczył 5 asyst. Jego wartość rynkowa jest szacowana na mniej więcej 40 milionów euro.