Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Polacy w tarapatach przed Mistrzostwami Świata w Seefeld!

Polacy w tarapatach przed Mistrzostwami Świata w Seefeld!

0
Polacy w tarapatach przed Mistrzostwami Świata w Seefeld!

Podczas ostatniego konkursu przed Mistrzostwami Świata w Seefeld polscy skoczkowie potwierdzili gotowość do walki o medale. Niestety teraz wszystko może pokrzyżować choroba Jakuba Wolnego, który spędził noc w izolatce. Czy Horngacherowi uda się postawić skoczka na nogi?

Jakub Wolny jest jednym ze skoczków odpowiedzialnych za zwycięstwo Polski w ostatnim konkursie drużynowym w Willingen przed Mistrzostwami Świata w Seefeld. To właśnie z nim walkę o miejsce w drużynie przegrał Maciej Kot. Nic z resztą dziwnego! Wolny zalicza właśnie swój najlepszych z dotychczasowych sezonów. Jest powtarzalny, potrafi daleko skakać i można na nim polegać, ponieważ zdaniem części ekspertów ma tak mocną psychikę i chęć pracy jak sam lider biało-czerwonych — Kamil Stoch.

Tym bardziej niepokoi więc wiadomość o chorobie Wolnego. Młody skoczek zaczął uskarżać się na złe samopoczucie zaraz po przybyciu do Seefeld, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Najpierw pojawił się ból gardła, a następnie wysoka gorączka. Trener Polski zareagował błyskawicznie, poddając Wolnego leczeniu. Nie chcąc jednak narażać zdrowia innych zawodników, Wolny został położony samotnie w oddzielnym pokoju i nie ma kontaktu z resztą drużyny, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się wirusa.

Cała drużyna zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, a przede wszystkim z niewielkiej ilości czasu, jaka została medykom na postawienie Wolnego na nogi, żeby mógł wziąć udział w mistrzostwach. Wszyscy pozostają jednak dobrej myśli.

Ze względu na problemy zdrowotne Kuby zdecydowaliśmy, że nie weźmie udziału w treningu. Teraz potrzebuje spokoju, aby jak najszybciej wrócić do pełni sił. Wierzymy, że w środę będzie już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w środowym treningu na Bergisel

– cytat: źródło

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata 2019 w Seefeld rozpoczynają się 22 lutego od kwalifikacji,a polska ekipa będzie bronić m.in. złotego medalu w drużynie. Miejmy więc nadzieję, że w konkursie drużynowym nadchodzących Mistrzostw Świata, który odbędzie się 24 lutego, Jakub Wolny wystąpi i pomoże reszcie kolegom wygrać kolejne złoto.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło