Polak, bilardzista sosnowieckiego klubu wygrał zawody Pucharu Świata!

0
8
Wielki sukces młodego Polaka. Wygrał zawody Pucharu Świata. (zdjęcie: Da So, facebook)

Daniel Macioł, bilardzista DaSo Team Dekada Sosnowiec, wygrał Puchar Świata Polish Dynamic Billard 10-Ball Open.

Po emocjonującym zakończeniu turnieju Polish Dynamic Billard 10-Ball Open, Daniel Macioł zwyciężył i zgarnął ponad 70 000 zł nagrody pieniężnej. Impreza, która odbyła się w dniach 14-17 marca w Grand Hotelu Kielce, zgromadziła 128 graczy z ponad 30 krajów.

To był ogromny rollercoaster – skomentował Daniel Macioł, który w drodze do finału odprawił siedmiu przeciwników. – Przede wszystkim był to mecz na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że taki mecz odbył się w finale. Sanjin zagrał świetnie, ja sporo przegrałem, ale udało mi się odrobić straty i wygrać – dodał Macioł.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo w Estoril

Zawodnicy z całego świata zgromadzili się w stolicy województwa świętokrzyskiego, zwabieni pokaźną pulą nagród wynoszącą 320 000 zł. Turniej będący częścią serii Pucharu Świata łączy prestiżowe miejsca, takie jak Las Vegas, Szanghaj i Doha.

W Kielcach doszło do starcia bilardowych tytanów, podczas których gracze pokazali swoje umiejętności na światowej scenie. Grand Hotel Kielce zapewnił idealne tło dla intensywnej rywalizacji i sportowego koleżeństwa.

CZYTAJ: Polak triumfuje w turnieju ITF 25k i awansuje w rankingu ATP