Polak strzela w młodzieżowej Lidze Mistrzów

0
27
Strzelec Milanu, Dariusz Stalmach; zdjęcie: Alfonso A. Ibanez: Twitter

Występujący od tego sezonu w drużynie AC Milanu 17-letni Dariusz Stalmach strzelił swoją drugą bramkę dla tego zespołu i jednocześnie debiutancką w rozgrywkach młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Młodzieżowa Liga Mistrzów wkroczyła w fazę ćwierćfinałów. AC Milan pokonał 2:0 Atletico Madryt, a jedną z bramek zdobył Dariusz Stalmach.

17-latek wyprowadził włoski zespół na prowadzenie w 12. minucie. W 67 na 2:0 podwyższył Gabriele El Hilali.

Przeczytaj także: Terminator Haaland bije rekordy w meczu Ligi Mistrzów z RB Lipsk

Tym samym AC Milan awansował do półfinału, w którym zmierzy się z Borussią Dortmund lub Hajdukiem Split.

Jest to pierwsza bramka Stalmacha w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Warto obserwować naszego rodaka, który coraz śmielej poczyna sobie w młodzieżowym składzie Milanu.

17-latek przeniósł się do Rossonerich ostatniego dnia sierpnia z Górnika Zabrze i dopiero pod koniec października zadebiutował w młodzieżowym zespole. Dzisiaj zagrał po raz dziesiąty, z czego sześciokrotnie znalazł się w wyjściowym składzie.

Wcześniej talent młodego piłkarza został doceniony przez Jana Urbana, który pozwolił mu zadebiutował w Ekstraklasie w wieku zaledwie 15 lat i 11 miesięcy. Przed transferem Stalmach rozegrał 22 spotkania dla dorosłej drużyny Górnika.

Przeczytaj także: Inter blokuje Porto i awansuje do Ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Wychowanek Górnika Zabrze ma już na swoim koncie debiutanckie trafienie w Primaverze, które zaliczył przeciwko drużynie Ceseny. Stalmach coraz lepiej prezentuje się w Milanie, co pokazuje liczba minut Polaka w ostatnich spotkaniach.

W styczniu Stalmach gościnnie ćwiczył z pierwszym zespołem Milanu.

Warto przyglądać się polskiej uzdolnionej młodzieży. Dariusz Stalmach ma zadatki na rasowego gracza i przyszłego reprezentanta kraju.