Polak z rekordem Guinnessa!

0
45
Niewiarygodne! Polak ustanowił rekord Guinnessa. (zdjęcie: Instagram,grabo_dunks)

Piotr „Grabo” Grabowski dokonał niewiarygodnego wyczynu, podskakując 320 centymetrów w powietrzu i z powodzeniem przerzucając piłkę pod nogą z jednej ręki do drugiej, co zaowocowało najwyższym wsadem między nogami. Ta wysokość 3,2 metra przewyższa standardową obręcz do koszykówki NBA wynoszącą 305 centymetrów, wysokość, która jest poza zasięgiem większości z nas.

Czytaj: Wielki mecz Jeremy’ego Sochana. Polak z pierwszym double-double na parkiecie NBA!

Z inicjatywą wyszli przedstawiciele World Guinness Record oraz firma Honor, aby zademonstrować możliwości aparatu nowego smartfona z serii HONOR Magic5. Korzystając z nowej technologii AI Motion Sensing firmy HONOR, telefon był w stanie automatycznie uchwycić najwyższy wsad pod nogą.

„Ustanowiłem nowy rekord Guinnessa! Jakiś czas temu odezwali się do mnie z Księgi Rekordów Guinnessa czy nie zechciałbym ustanowić nowego rekordu przy współpracy z firmą HONOR. Początkowo byłem średnio nastawiony, ale po chwili namysłu stwierdziłem, że czemu nie. Jak wiecie lub nie wymiarowy kosz to 305cm i jak na zawodach zdarzy się nieco wyższy kosz to już jest ciężko, ogólnie we wsadach kilka cm różnicy to niebo a ziemia. Więc stwierdziłem może by tak spróbować wsad pod nogą na koszu 315cm? Co wydawało mi się mega trudnym wyzywaniem. Jak się okazało 315 cm wlecialo za pierwsza próbą. I udało się wsadzić na 320 cm. Sądziłem, że przy moim zasięgu nie jest to zbyt realne. Myśle, że fajnie zapoczątkować taki rekord na najwyższy wsad pod nogą, który na sens do dalszego pobijania” – napisał Piotr ‘Grabo’ Grabowski na Instagramie.

Piotr „Grabo” Grabowski to dwukrotny mistrz świata w robieniu wsadów FIBA 3×3. „Grabo” jest także zwycięzcą konkursu wsadów Shutuandplay w Berlinie (przeskakując nad gwiazdą NBA Donovanem Mitchellem). Wygrał 15 konkursów podczas zawodów FIBA 3X3 (w Kanadzie, Czechach, na Węgrzech, w Szwajcarii, Arabii Saudyjskiej i Katarze), w sumie wygrał 56 konkursów wsadów w Polsce i na świecie.

Czytaj: Wlazły zostaje pierwszym polskim siatkarzem, który zdobył 800 asów