Pole position dla Bottasa w tysięcznym GP

0
544
F1 Facebook

Formuła 1 świętuje w ten weekend jubileusz. W Chinach odbędzie się 1000. wyścig w historii królowej sportów motorowych. Nic dziwnego zatem, że każdy kierowca chciałby zapisać się w historii i zdobyć pole position.

Po kraksie w trzecim treningu Alex Albon z Toro Rosso roztrzaskał swój samochód i nie mógł siłą rzeczy wziąć udziału w kwalifikacjach. Robert Kubica wyjechał na Q1 już od samego początku i jako pierwszy uzyskał czas pomiarowy, 1.37,421.

Ostatecznie Williamsy miały ponad 2 sekundy wolniejszy czas od pierwszego Bottasa, który przyjechał okrążenie w 1:32.658. W pierwszej serii odpadły oba bolidy teamu Polaka, Stroll, a do Albona dołączył Giovinazzi, który również nie wyjechał na tor.

W drugiej serii kwalifikacji Hamilton pobił czas swojego kolegi z teamu o 0.091 sekundy. Nie oglądaliśmy żadnych zaskoczeń w tej części, do Q3 nie zakwalifikowali się kierowcy McLarena, Raikkonen, Perez i Kvyat, któremu zabrakło 22 tysięczne do 10.miejsca, premiowanego awansem do ostatniej fazy.

W trzeciej serii triumfował jednak Bottas, uzyskując czas 1:31,547. Za nim wystartuje do jutrzejszego wyścigu Lewis Hamilton, a dalej znalazły się duety z poszczególnych zespołów – Ferrari, Red Bull, Renault i Haas.