Polka jest najszybszą kobietą świata. „Nazwali mnie Małyszem wspinaczki”

0
268
Aleksandra Mirosław najlepsza we wspinaczce na czas! Źródło: Facebook

Wow, ta kobieta jest jak Spiderman. Potrafi bez trudu wspinać się i jest w tym najlepsza na świecie! Aleksandra Mirosław to najszybsza kobieta świata i rekordzistka globu we wspinaczce sportowej na czas.

Aleksandra Mirosław to polska zawodniczka, która specjalizuje się we wspinaczce sportowej na szybkość. W finale olimpijskim w Tokio, trzeci raz w swojej karierze pobiła rekord świata. Dla lata ciężko ćwiczyła, aby poprawić wynik o 0.12 s. Rekordowy wynik zobaczyła wcześniej w proroczym śnie.

„Pierwszy raz miałam taki sen miesiąc przed igrzyskami. Stanęłam przed ścianą, zapięłam uprząż, ruszyłam w górę. Nie wiem, czy to były zawody, czy trening kadry, bo wokół było sporo zawodniczek z reprezentacji Polski. Na tablicy wyświetlił się wynik 6.84 s. Dokładnie taki sam, jaki osiągnęłam, bijąc rekord świata w finale na igrzyskach olimpijskich w Tokio” – powiedziała Mirosław w wywiadzie dla Onet Sport.

Jest trzecią Polką, która pobiła rekord świata na igrzyskach olimpijskich, obok Ireny Szewińskiej i Anity Włodarczyk.

Czytaj: UEFA jednak nie podejmie kroków prawnych w związku z nazwą pizzy

„Dostaję wiadomości, w których jestem nazywana Małyszem wspinaczki” – powiedziała Mirosław, która po igrzyskach zyskała ogromną popularność, a jej występy zaczęły oglądać masy ludzi. 

„Na igrzyskach olimpijskich nie musi wygrać ta, która będzie najszybsza, ale ta, która najlepiej poradzi sobie z presją startu” – dodała.

Jak widać, Mirosław radzi sobie świetnie z presją startu. Aby się skoncentrować słucha filmowe soundtracki autorstwa Hansa Zimmera, najczęściej te z serii o Batmanie, bo pomagają jej się skupić. No tak, ta kobieta to SpiderWoman!