Polka świętuje zdobycie Pucharu Turcji. „To mój najlepszy sezon w życiu”

0
0
Magdalena Stysiak, liderka reprezentacji Polski siatkarek, sięgnęła po Puchar Turcji. (zdjęcie: Vsever 2.0, x)

Po siedmiu latach oczekiwań, Fenerbahce Opet Stambuł, w którym wystąpiła Magdalena Stysiak, zapewniło sobie tytuł Pucharu Turcji, pokonując Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:1. Oznacza to pierwsze znaczące zwycięstwo drużyny Stefano Lavariniego w sezonie.

W emocjonującym meczu finałowym, Fenerbahce Opet Stambuł pokonało Eczacibasi Dynavit Stambuł wynikiem 3:1 (25:23, 16:25, 25:17, 25:20).

Wpływ Stysiak i nieobecność Czyrniańskiej

Stysiak na krótko pojawiała się na boisku dopiero w pierwszym secie oraz na kilka zagrań w drugim secie, kiedy Eczacibasi miało zdecydowane prowadzenie. Z kolei Martyna Czyrniańska, borykająca się z problemami zdrowotnymi, w barwach Eczacibasi w ogóle nie weszła do gry.

CZYTAJ: Gwiazda Manchesteru United może nie wystąpić na Euro 2024

Nadchodzący rewanż

Obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie w czwartek, 28 marca o godzinie 18:00 w przełożonym meczu 15. kolejki ligi tureckiej. Podczas gdy pozycja Fenerbahce jako lidera ligi pozostaje pewna, Eczacibasi nadal walczy o drugie miejsce przeciwko VakifBank.

Magdalena Stysiak w rozmowie z TVP Sport przyznała, że obecny sezon jest dla niej najlepszy w karierze. Dla Polki obecny sezon jest pierwszym w lidze tureckiej i w barwach Fenerbahce Opet Stambuł.

– To bardzo miłe uczucie, coś wspaniałego. Dodatkowym tłem jest to, że udało się to osiągnąć z tak dobrym klubem, jakim jest Fenerbahce Stambuł i to po raz pierwszy od siedmiu lat! To niesamowita adrenalina, która do tej pory we mnie jest. Kiedy patrzę na medal, czuję, że jest to coś fajnego. Zawsze zdobywałam srebra, nigdy wcześniej nie było mi wydane wygrać złota. W końcu się udało – powiedziała w rozmowie z TVP Sport Stysiak.

Do tej pory miałam bardzo udany sezon, do stycznia zagrałam chyba 25 spotkań. Uważam, że te rozgrywki są jednymi z najlepszych, które miałam w życiu – i siatkarsko, i fizycznie, i mentalnie. Jestem zadowolona, że dałam sobie radę w takim klubie jak Fenerbahce – powiedziała polska atakująca.

CZYTAJ: Gwiazda Chelsea będzie pauzować do końca sezonu. To duży cios dla klubu