Polscy wspinacze błyszczą w Pucharze Europy we wspinaczce szybkiej w Lublinie

0
3
Aleksandra Mirosław i Marcin Dzieński z brązem w Lotto Pucharze Europy w Lublinie. (zdjęcie: Totalizator Sportowy, x)

W Lublinie odbyły się zawody Pucharu Europy w wspinaczce szybkiej, które pokazały umiejętności polskich wspinaczy. Pomimo zaciętej rywalizacji, polscy sportowcy swoimi niezwykłymi występami pozostawili niezatarte wrażenie na publiczności.

Stracona szansa Aleksandry Mirosław

Przełomowy moment nastąpił w półfinale, kiedy Aleksandra Mirosław zasłabła, co kosztowało ją szansę na zwycięstwo. Pomimo jej dobrej formy i imponujących czasów w ciągu dnia, poślizg w kluczowym momencie przekreślił jej nadzieje na zdobycie tytułu. Ostatecznie triumf przypadł niemieckiej wspinaczce Franzisce Ritter, która wykorzystała szansę, jaką stworzył błąd Mirosław.

Z kolei Marcin Dzieński wykazał się niezwykłą wytrzymałością i po wyczerpującej walce w finale stanął na podium. Jego determinacja i umiejętności były widoczne, gdy pokonał groźnych przeciwników, zdobywając zasłużone trzecie miejsce.

CZYTAJ: Iga Świątek zapewniła sobie dominujące zwycięstwo w Indian Wells

W zawodach startowało 21 zawodniczek i 26 zawodników. Do finałowej szesnastki obok Aleksandry Mirosław i Marcina Dzieńskiego z Polaków zakwalifikowali się: tarnowianka Anna Brożek i Patrycja Chudziak, które awansowały do ćwierćfinału oraz Maria Szwed, Daria Marciniak, Bartłomiej Podlewski, Mikołaj Wróblewski i Oskar Szałecki.

CZYTAJ: Elżbieta Wójcik ustanowiła historyczny rekord w polskim boksie