Polska – Anglia

0
506
Gareth Southgate: Szykujemy się na mecz z Polską, nie z Lewandowskim. Zdjęcie: Twitter

W środę 08.09.2021 polska reprezentacja w piłce nożnej zmierzy się z drużyną angielską. Będzie to szósty mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się w Katarze.

Po pięciu kolejkach to właśnie wspomniani Anglicy prowadzą w tabeli z kompletem punktów. Polska drużyna do lidera traci pięć punktów. Jeśli Polacy chcieliby wygrać grupę muszą pokonać Anglię.

– Mecz w Warszawie jest dla nas szansą, by wykonać wielki krok w kierunku mistrzostw świata. To dla nas wielka motywacja, ale też ochrona przed samymi sobą, byśmy nie pomyśleli, że jesteśmy lepsi niż w rzeczywistości. Ostatnio notujemy bardzo dobre wyniki ponieważ każdy na boisku pracuje za dwóch, pokazując wielką dyscyplinę w grze bez piłki. To właśnie nadaje ton naszej grze – powiedział Southgate na przedmeczowej konferencji prasowej. Każdy mecz wyjazdowy jest trudniejszy od domowego. Polacy z pewnością chcą wygrać grupę, więc będą bardzo zmotywowani, by z nami wygrać. Na razie nie zdradzę, w jakim składzie zagramy. Na mecz z Andorą dokonałem 11 zmian, by dać odpocząć niektórym zawodnikom i zobaczyć, w jakiej formie są inni. Decyzję o wyjściowej jedenastce na mecz z Polską podejmę w środę, gdy przekonam się o poziomie koncentracji piłkarzy.

– Rywalizacja w tej grupie jest bardzo intensywna i nie możemy powiedzieć, że na pewno zajmiemy pierwsze miejsce. Nikt nie może podejść do najbliższego meczu z przekonaniem, że to, co wydarzyło się w niedzielę, na pewno wydarzy się też w środę – powiedział Southgate.

I zakończył: Mecz przeciwko Polsce będzie inny, dużo trudniejszy. To rywal, który może sprawić nam sporo problemów. Polacy są w dobrym momencie. Wygrali dwa mecze, mają bardzo dobrych zawodników, którzy będą potrafili lepiej utrzymać się przy piłce niż Węgrzy. Wiemy, że posiadanie piłki i spokój w rozgrywaniu akcji będą kluczowymi kwestiami w radzeniu sobie z trudnymi momentami na boisku.

Angielski trener wypowiada się z szacunkiem o polskiej drużynie. Hamuje entuzjazm angielskich kibiców. Z punktu widzenia komentatora sportowego, to jednak drużyna angielska jest faworytem tego spotkania. Osobiście uważam, że mecz z silniejszym przeciwnikiem może być dla Polski impulsem do pokazania dobrej piłki. Tym samym wynik jest sprawą otwartą.

Dopingujemy naszym. Kto wygra mecz? …