Polska drużyna piłki ręcznej mężczyzn zapewniła sobie zwycięstwo nad Włochami w eliminacjach Euro 2024

0
14
Biało-Czerwoni w pierwszym spotkaniu pod wodzą Marcina Lijewskiego pokonali na wyjeździe Włochów 31:29. (zdjęcie: Handball Polska. Twitter)

W przedostatnim meczu fazy eliminacyjnej do EHF EURO 2024, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn pokonała Włochy 31:29. Gospodarze grając na własnym boisku postawili Biało-Czerwonym wysoko poprzeczkę.

Początek meczu nie zapowiadał nerwów. Po trzech udanych akcjach Szymona Sićko i obronionym rzucie karnym Adama Morawskiego, Polacy prowadzili 4:1. Kiedy wydawało się, że będzie to łatwy mecz, gospodarze zaczęli skutecznie grać w ataku i szybko dogonili Polskę. W 14. minucie był już remis przy stanie 6:6 i wszystko zaczęło się od nowa. Kolejne 45 minut było zdominowane przez gospodarzy, którzy przy wsparciu pełnej areny prowadzili do przerwy 15:13.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Do 53. minuty tempo i rytm meczu nadawali Włosi. Wydawało się, że Polacy stracą w końcówce kwalifikacji wszystkie punkty, ale Biało-Czerwoni mimo problemów wytrzymali presję faworytów i ostatecznie pokonali włoską ekipę dwoma bramkami (31-29).

Wisienkę na torcie dla drużyny Marcina Lijewskiego położył Damian Przytuła. Jego gole w ostatnich minutach meczu zadecydowały o zwycięstwie Polaków. To było zwycięstwo godne zakwalifikowania się do Euro.

CZYTAJ: Marcin Lijewski nowym trenerem Reprezentacji Polski w piłce ręcznej

Biało-Czerwoni zakończą eliminacje do EHF EURO 2024 meczem z Łotwą w Ostrowie Wielkopolskim w najbliższą niedzielę. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:0. na Ostrów Arena.

Włochy – Polska 29:31 (15:13)

Polska: Skrzyniarz, Morawski – Bis, Czapliński 1, Daszek 2, Gębala 4, Jędraszczyk 2, Komarzewski, Moryto 4, Olejniczak, Paterek, Przytuła 4, Sićko 6, Sroczyk 1, Syprzak 7, Walczak

CZYTAJ: To jakieś szaleństwo. Polka pobiła trzy rekordy świata jednego dnia!