Polska sięgnęła po złoto na Mistrzostwach Europy

0
0
Polacy drużynowymi mistrzami Europy w skeecie. (zdjęcie: Polski Związek Strzelectwa Sportowego, facebook)

Reprezentacja Polski w konkurencji Skeet mężczyzn zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w strzelectwie rozgrywanym w Lonato we Włoszech. Wykazując się wyjątkowymi umiejętnościami i precyzją, drużyna pokonała w finale Czechy wynikiem 7:3. Wcześniej zatriumfowali nad Gruzją w półfinale z takim samym decydującym wynikiem.

Drogę Polski do zwycięstwa wyznaczały konsekwentne występy Kacpra Baksalary’ego, Wiktora Kwiecińskiego i Jakuba Werysa. Ich koordynacja i dokładność były w pełni widoczne, gdy pokonali czeskie trio Tomasa Nydrle, Damela Korcaka i Jakuba Temeceka. Półfinał z Gruzją, w którym wystąpili Roman Gogoładze, Dawid Kwatadze i Jarosław Starcew, również zakończył się zwycięstwem Polski 7:3, przygotowując grunt pod ostateczny triumf.

CZYTAJ: Aleksander Balcerowski tworzy historię zwycięstwem w Eurolidze

W rywalizacji par mieszanych, polscy strzelcy Kacper Baksalary (RKS Bock Rawicz) i Natalia Szamrej (MKS Diana Poznań) stanęli przed trudniejszym wyzwaniem. Ostatecznie zajęli 23. miejsce. Ich udział podkreśla jednak głębię i potencjał polskiego środowiska strzeleckiego.

CZYTAJ: Legenda Realu Madryt zakończy karierę po Euro 2024