Polska sztafeta z brązem w Pucharze Świata w Dordrecht

0
50
Sukces polskiej sztafety! Trzecie miejsce w Dordrechcie. Zdjęcie: Twitter/Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Polska sztafeta mieszana w składzie: Nicola Mazur, Kamila Stormowska, Michał Niewiński i Łukasz Kuczyński zdobyła brązowe medale Pucharu Świata na krótkim torze w Dordrecht.

W grudniu ubiegłego roku Polacy zdobyli medal mistrzostw świata w Almaty, Kazahstanie, co było ogromnym zaskoczeniem. Sukces ten został osiągnięty dzięki ciężkiej pracy i odrobinie szczęścia.

Czytaj: Polska wygrała Puchar Świata w szabli mężczyzn w Warszawie

W Dordrecht, polska drużyna zaprezentowała się imponująco. Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska, Łukasz Kuczyński i Diane Sellier zaprezentowali swoje umiejętności łyżwiarskie w ćwierćfinale, pokonując południowokoreańską drużynę i awansując do półfinału razem ze Stanami Zjednoczonymi. W półfinale rywalizowali Mazur, Topolska, Kuczyński i Sellier.

Do decydującego sobotniego biegu przystąpili Mazur, Stormowska, Kuczyński i Niewiński. Prezentowali się znakomicie. Polaków wyprzedzili jedynie Holendrzy, którzy zdobyli złoto, oraz Kanadyjczycy, którzy zdobyli srebro.

„MAMY TRZECIE MIEJSCE! Kochani, wielkie gratulacje! Co za emocje! DUMA!” – napisał na Twitterze Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.

Czytaj: Real Madryt wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata