Polska tenisistka zabrała głos po zawieszeniu

0
406
Zawieszona za doping tenisistka wydała oświadczenie. Zdjęcie: Facebook/serwisnazewnatrz.

Wczoraj pisała o tym, że polska tenisistka została oskarżona o stosowanie dopingu i do czasu wyjaśnienia sprawy została zawieszona. 

Możecie ten artykuł przeczytać tutaj: Polska tenisistka przyłapana na dopingu, została zawieszona

Tenisistka zabrała głos w tej sprawie. Zamierza bronić swoje dobre imię i udowodnić, że jest niewinna w toczącym się przeciwko niej postępowaniu o stosowanie dopingu. „Nigdy nie przyjmowałam jakichkolwiek niedozwolonych środków” – przekonuje polska tenisistka.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa poinformowała, że badanie próbki moczu wykonane w laboratorium w Montrealu wykazało obecność stanozololu. To toksyczny preparat na szybki przyrost masy mięśniowej i siły, który znajduje się na liście zakazanych środków.

W związku z całą sytuacją tenisistka została 12 grudnia 2020 roku zawieszona do momentu, aż cała sprawa się wyjaśni.

Polska tenisistka wydała na Facebooku specjalne oświadczenie. 23-latka wyznała, że nigdy nie przyjmowała żadnych środków dopingujących.

Pochodząca z Ukrainy zawodniczka, która od wielu lat mieszka w Polsce i od czerwca posiada polskie obywatelstwo, była zaskoczona wynikiem badań i podjęła działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Zaapelowała również do kibiców i mediów, aby w jej sprawie poczekać do wydania wyroku przez Niezależny Trybunał.

OŚWIADCZENIE ANASTAZJI SZOSZYNY:

Szanowni Państwo,

w związku z informacją opublikowaną przez ITF informuję, że zostałam tymczasowo zawieszona na mocy Artykułu 8.3.1 (c) Tenisowego Programu Antydopingowego 2020 do czasu finalnego rozpoznania sprawy.

Oświadczam, że w całej mojej dotychczasowej karierze nigdy nie przyjmowałam jakichkolwiek niedozwolonych środków dopingujących, mających na celu zwiększenie zdolności mojego organizmu do wysiłku i poprawy wydolności fizycznej.

Podczas turnieju ITF W25 w Stambule pobrano ode mnie próbkę i obecnie stwierdzono, że zawiera metabolity stanozololu. Była to dla mnie niezwykle zaskakująca informacja, dlatego natychmiast po jej otrzymaniu podjęłam wszelkie kroki w celu wyjaśnienia tej sytuacji tj. przekazałam do ITF niezbędne informacje w sprawie oraz nawiązałam współpracę z kancelarią specjalizującą się w prawie antydopingowym.

Deklaruję pełną otwartość i współpracę zarówno z ITF jak i WADA licząc na jak najszybsze zakończenie tej sprawy i weryfikację czy i w jaki sposób ta substancja dostała się do mojego organizmu.

Podkreślam, że w przeszłości byłam wielokrotnie badana i nigdy nie stwierdzono obecności jakichkolwiek niedozwolonych środków. Jednocześnie jest mi przykro, że doszło do tej sytuacji. Ja i cały mój sztab jesteśmy wdzięczni za przekazywane wyrazy wsparcia, tak bardzo potrzebne w tej chwili. Liczymy, że już niedługo cała sprawa zostanie wyjaśniona, co pozwoli mi na odzyskanie dobrego imienia i powrót do rywalizacji na kortach.

Na zakończenie chciałbym również prosić kibiców oraz przedstawicieli mediów, by nie wydawali w mojej sprawie wyroku i nie osądzali mnie, do czasu wydania finalnej decyzji.