Polska triatlonistka zapewniła sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

0
0
Polka jedzie na igrzyska! Awans w ostatniej chwili! (zdjęcie: polski_triathlon, instagram)

Polska triatlonistka Roksana Słupek w ostatniej chwili zapewniła sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Po emocjonującym finiszu, Roksana Słupek zapewniła sobie miejsce na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Polska triatlonistka zdobyła kwalifikacje podczas sobotnich zawodów World Triathlon Championship Series w Cagliari.

25-latka jest w tym sezonie w wyjątkowej formie. W kwietniu, Słupek zapewniła sobie trzecie miejsce w Pucharze Świata w Chengdu w Chinach. Zaledwie tydzień temu o włos minęła podium, zajmując czwarte miejsce w Samarkandzie w Uzbekistanie. Triumfowała także w Pucharze Azji w Triathlonie w Taizhou.

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo zareagował na powołanie do składu Portugalii na Euro 2024

Miejsca olimpijskie są ustalane na podstawie dwuletniego systemu rankingowego, w którym sportowcy muszą znaleźć się wśród 55 najlepszych na świecie. 16. miejsce Słupek w Cagliari potwierdziło jej kwalifikacje olimpijskie w samą porę, wraz z zamknięciem rankingów w poniedziałek.

Pochodząca z Bydgoszczy, Słupek zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, co będzie oznaczać powrót Polski do olimpijskiego triathlonu po ośmioletniej przerwie. Polscy triatloniści nie startowali w Tokio 2021.

CZYTAJ: Milan zaprezentował nowe stroje domowe na sezon 2024/25