Polska zdobyła brąz na Mistrzostwach Europy

0
0
Polacy z medalem Mistrzostw Europy! (zdjęcie: enea, x)

Na Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie w Segedynie na Węgrzech, polska czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański sięgnęła po godny pochwały brązowy medal. To osiągnięcie umacnia ich pozycję czołowej polskiej załogi wioślarskiej i zapewnia im bilet na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Wyzwania i triumfy

Mimo że tym razem kwartet nie miał żadnych problemów zdrowotnych, w finale stawił czoła ostrej konkurencji, ostatecznie ustępując przed walecznością drużyn włoskich i szwajcarskich. W zeszłym roku poradzili sobie z przeciwnościami losu, gdy kontuzja pleców Barańskiego wymagała przetasowań w łodzi, a mimo to udało im się zapewnić sobie złoto na Mistrzostwach Europy i brąz na Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

CZYTAJ: Dominacja Świątek: awans do ćwierćfinału w Madrycie

Dla podopiecznych Aleksandra Wojciechowskiego, Mistrzostwa Europy są ważnym krokiem w kierunku ostatecznego celu: sukcesu olimpijskiego w Paryżu. Mając już zapewnione kwalifikacje, skupiają się teraz na wspieraniu swoich rodaków walczących o miejsca olimpijskie w niedzielnych regatach Kwalifikacji Olimpijskich do Europy, w których awans mogą uzyskać tylko dwie z trzech polskich załóg.

CZYTAJ: Polak w drodze na Everest: himalajska przygoda triathlonowa