Polski jacht triumfuje na regatach Palma Vela

0
0
Złota passa trwa! Kolejny sukces naszych reprezentantów. (zdjęcie: WindWhisper Racing Team, facebook)

WindWhisper 44 należący do polskiego Yacht Klubu Polskiego Gdynia, triumfalnie powrócił do rywalizacji, wygrywając w zeszłym tygodniu regaty Palma Vela na Majorce.

Udowodnione osiągnięcia

Po zeszłorocznych zwycięstwach w zawodach The Ocean Race Sprint Cup w klasie VO65 i Rolex Fastnet Race, WindWhisper 44 pokazał zwycięską formułę. Rywalizując z czterema międzynarodowymi żeglarzami, zdominowali klasę ORC 1, zapewniając trzypunktową przewagę nad hiszpańskimi Nadir i Pez De Abril.

Pokonywanie wyzwań

Pomimo problemów technicznych przed regatami, kapitan Marcin Sutkowski wyraził ulgę z powodu pomyślnego wyniku: „Staliśmy przed poważnymi wyzwaniami, w tym naprawą sprzętu w ostatniej chwili. Mimo to zapewniliśmy sobie zwycięstwo.”

„Przemyślane decyzje i ciężka praca na pokładzie, skutkujące brakiem znaczących błędów w manewrach, tylko pokazują, że mamy w tym sezonie prawo mierzyć bardzo wysoko!”

CZYTAJ: Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przedłużyła passę zwycięstw w Lidze Narodów

Patrząc w przyszłość

Celem WindWhisper 44 jest obrona tytułu mistrza świata w Newport w USA jesienią tego roku przed zbliżającymi się testami w Loro Piana Giraglia i treningami w Walencji.

CZYTAJ: Ancelotti chce, aby w klubie pozostały dwie legendy Realu Madryt

WindWhisper 44 podczas regat Palma Vela w Hiszpanii żeglował w składzie:

1. Marcin Sutkowski – skipper;
2. Aksel Magdahl – nawigator;
3. Kacper Gwóźdź;
4. Stanisław Bajerski;
5. Piotr Przybylski;
6. Robert Gwóźdź;
7. Joan Navarro Guiu;
8. Afonso Domingos;
9. Nuno Dias.