Polski skoczek narciarski ogłosił koniec kariery!

0
907
zdjęcie/źródło: https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/782179/krzysztof-biegun-zakonczyl-kariere-zaskakujaca-decyzja-24-letniego-skoczka

Zrobiło się o nim głośno już po pierwszych wygranych konkursach juniorskich. Później było już tylko lepiej. Największy rozgłos przyniosło mu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w sezonie 2013/2014. Niestety potem coś się popsuło i już nie udało się tego naprawić. Dziś Krzysztof Biegun w wieku zaledwie 24 lat kończy karierę.

Z całą pewnością sezon 2013/2014 był jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszych momentów w karierze Krzysztofa Bieguna. To wtedy wygrał swój pierwszy i jak się później okazało, jedyny konkurs Pucharu Świata. Były to zawody inaugurujące sezon 2013/2014 w Klingenthal. Dzięki tej wygranej Biegun założył plastron lidera Pucharu Świata. Został tym samym trzecim polakiem w historii, obok Adama Małysza i Kamila Stocha, któremu się to udało. W tym samym sezonie wygrał też m.in. dwukrotnie uniwersjadę i zdobył złoty medal w drużynie.

Biegun nie był jednak jedynym skoczkiem w szczytowej formie w sezonie 2013/2014. Był to pierwszy sezon, w którym wszyscy nasi skoczkowie zaczęli osiągać duże sukcesy i byli w rewelacyjnej dyspozycji. Ówczesny trener biało-czerwonych, Łukasz Kruczek, miał więc trudny orzech do zgryzienia, kiedy przyszło mu powołać skoczków do reprezentacji Polski na igrzyskach zimowych w Soczi. W końcu nie łatwo w takiej sytuacji rozróżnić kto będzie lepszym wyborem. Pomimo świetnego sezonu i wielu sukcesów, Biegun nie dostał powołania do kadry. To wydarzenie wywołało u Bieguna wiele zmian.

Bardzo to wszystko przeżyłem. Było mi strasznie przykro, bo liczyłem jednak na to, że pojadę na igrzyska. Tym bardziej że nieźle wypadłem w Zakopanem. Trener Kruczek zdecydował wówczas inaczej. To była decyzja, która na długo pozostanie w mojej pamięci, choć nie przeżyłem tego wówczas tak jak Klimek Murańka. Po prostu dusiłem to w sobie.

cytat: źródło

Niestety później było już tylko gorzej. Biegun zaczął popadać w stany depresyjne i przestał odczuwać radość ze skoków. Doszło również do regresu w jego wynikach. Jednakże to nie brak powołania do kadry był główną przyczyną problemów Bieguna, a jego waga.

Nawet kiedy stawałem się chudziutki, to i tak byłem za ciężki. (…) Gubiłem tłuszcz, ale zostawały mięśnie, którymi jestem naturalnie obudowany. Walczyłem z wagą, bywało tak, że ograniczałem się do jednego posiłku dziennie. Wieczorem jadło się jakieś surowe warzywo, ale efekt był taki, że chodziłem głodny i tylko się denerwowałem. Kiedy nie jesz, robisz wszystko dla wyniku i ten przychodzi, jest w porządku, nikt nie narzeka na głód. W przeciwnym razie… wiadomo. Ja chudłem do pewnego momentu i dalej nie mogłem sobie poradzić. Byłem bezradny.

cytat: źródło

Kiedy znikały dobre wyniki w konkursach i nie wiadomo było jak pomóc Biegunowi, zaczęły też się kończyć pieniądze. Biegun musiał więc zacząć pracować, aby móc sobie pozwolić na dalsze treningi. Zaczęło się od dostawcy pizzy. Następnie Biegun został kierowcą i rozwoził towary po całej Europie, często spędzając za kierownicą po 40 godzin bez przerwy. Biegun był więc ciągle wyczerpany i miał za mało ruchu. To spowalniało proces utraty wagi, ale dawało pieniądze na życie i dalsze treningi. Jednakże w pewnym momencie trzeba było powiedzieć stop. Biegun zaczął poważnie rozważać zakończenie sportowej kariery w zeszłym sezonie po nieudanym starcie w Japonii, aż w końcu po zakończeniu tegorocznego letniego grand prix podjął ostateczną decyzję o zakończeniu kariery.

Biegun odłożył narty do kąta, jednakże nie żegna się ze skokami całkowicie. Biegun kocha skoki i marzy o byciu trenerem skoczków w przedziale wiekowym 14-19 lat. Jest nawet w trakcie kursu na trenera.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o decyzji Bieguna, poznać jego sportowe wspomnienia i plany na przyszłości oraz czy planuje jeszcze kiedyś skoczyć ze skoczni, to zachęcamy do przeczytania dwóch poruszających wywiadów —> Krzysztof Biegun zakończył karierę, „największym problemem była waga” oraz Krzysztof Biegun: nikt nie diagnozował u mnie depresji, ale nic mnie nie cieszyło.

 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi w Polsce? Zajrzyj do naszego kalendarza najfajniejszych wydarzeń w kraju  —> https://www.cityrozrywka.pl/

PRZECZYTAJ TAKŻE: Eksperyment więzienny został sfałszowany – skandal w świecie nauki – f7city.pl