Pomnik za występ Wojciecha Szczęsnego

0
556
Wojciech Szczęsny chwalony przez włoskie media. Zdjęcie: Twitter

Włoskie Media wychwalają naszego rodaka. Jego występ w bramce został bardzo dobrze oceniony. Oto jak włoska prasa odniosła się do postawy polskiego golkipera.

 W sportowym dzienniku La Gazzetta dello Sport czytamy: „Bramki, błędy i spektakl. Juve drży o wynik, ale wywozi punkt”. Sportowy dziennik pisze, że długo Juventus był na łasce Sassuolo. W pomeczowej relacji dziennikarze zaznaczyli, że Szczęsny dwoił się i troił. Juve „przegrało, ale ma swoje przeznaczenie nadal w ręku” – pisze gazeta, nawiązując do przewagi, jaka została liderowi Serie A.

Juventus Turyn tylko zremisował z Sassuolo Calcio 3:3, a doskonałą partię rozegrał w bramce Starej Damy Wojciech Szczęsny.

„Tuttosport” po meczu Sassuolo-Juve (3:3): „Tym razem w rolę Cristiano Ronaldo wcielił się Wojciech Szczęsny. Polak wyglądał w bramce jak Gigi Buffon z najlepszego okresu w karierze i ocalił Scudetto dla swojego zespołu. Zagrał na miarę mistrzostwa. Juve, postaw mu pomnik”.

Twitter

Na łamach La Reppublica czytamy „Bianconeri zatrzymani. Alex Sandro ich ratuje”. Tu też Alex Sandro jest wskazany jako ten, który uratował cenny remis. Opis meczu jest dość szczegóły. Gazeta podkreśla rolę Szczęsnego w końcówce, który zaliczył kapitalną interwencję, gdy na jego bramkę uderzył Mehdi Bourabia.

Gratulujemy doskonałego występu Wojciechowi Szczęsnemu. W piłkarskim świecie od dawna krąży opinia, że jest on jednym z bardziej niedocenianych bramkarzy na świecie. Wspaniała postawa Wojtka w meczu dowodzi, że warto stawiać na Polaka w bramce.

Czytaj: Ranking najlepszych polskich bramkarzy – mamy się kim chwalić.