Pomocnik Barcelony wraca do zdrowia po poważnej kontuzji

0
0
Gavi dochodzi do zdrowia po poważnej kontuzji.

Młody pomocnik Barcelony, Gavi, jesienią 2023 roku doznał poważnej kontuzji. ​​Obecnie pojawiają się informacje na temat jego przewidywanego powrotu.

Jak donosi Mundo Deportivo, piłkarz kontynuuje rekonwalescencję po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego i uszkodzeniu łąkotki. Obie kontuzje, których Gavi odniósł w meczu eliminacyjnym do Euro 2024 z Gruzją (3:1), wydarzyły się 19 listopada poprzedniego roku. Przed tą porażką udało mu się strzelić 2 gole i zapewnić 1 asystę w 15 meczach.

Gavi wraca do zdrowia. Diario Sport informuje, że powrót do zdrowia przebiega szybciej, niż planowano.

Barcelona opublikowała w swoich mediach społecznościowych materiał wideo z treningu, przedstawiający bieganie, skakania i trening siłowy z udziałem Gaviego.

Przypomnijmy, że Gavi został wyniesiony do pierwszego składu przez głównego trenera Barcelony Ronalda Koemana. Rzeczywiście, 29 sierpnia 2021 roku zadebiutował w seniorskiej drużynie Barcelony w La Liga, zastępując Sergiego Roberto w 73. minucie meczu z Getafe.

Gavi to środkowy pomocnik i ma kontrakt ważny z Barceloną do końca 2026 roku.

CZYTAJ: Nowy trener Barcelony podjął decyzję w sprawie przyszłości nękanego skandalami Brazylijczyka

Co z innymi piłkarzami Barcelony? Prezes Barcelony, Joan Laporta, potwierdził zamiar klubu zatrzymania dwóch portugalskich talentów – Joao Felixa i Joao Cancelo. Jak ujawnił specjalista, klub gorąco pragnie, aby zawodnicy pozostali w klubie, a dyrektor sportowy klubu Deco aktywnie angażuje się w ułatwianie tego celu.

CZYTAJ: Barcelona chce zatrzymać dwóch zawodników, którzy obecnie są wypożyczeni