Porażki faworytów – podsumowanie 20 kolejki Bundesligi

0
37

W niedzielnych spotkaniach zwyciężały zespoły nie będące faworytami. Hertha rozgromiła Borussię Moenchengladbach 4:1, a FC Koeln efektownie wygrało z Eintrachtem Frankfurt 3:0.

Hertha Berlin – Borussia Mönchengladbach 4:1

Niedzielne mecze Bundesligi rozpoczęły się w Berlinie, gdzie Borussia Moenchengladbach objęła prowadzenie chwilę po upływie kwadransa gry. Później do głosu doszła jednak Hertha, która finalnie wygrała 4:1 i wydobyła się ze strefy spadkowej. Teraz znajduje się na barażowej lokacie.

FC Koln – Eintracht Frankfurt 3:0

Gospodarze wygrali także w potyczce FC Koeln kontra Eintracht. Ekipa z Frankfurtu poległa 0:3 i straciła szansę na bycie czwartą siłą Bundesligi. Bundeslidze Bundeslidze

Dzień wcześniej 11.02 Niemiecka Liga także obfitowała w ciekawe wydarzenia.

Bayern Monachium – Bochum 3:0

Bayern Monachium w 20. kolejce Bundesligi na Allianz Arena podejmował Bochum. Gospodarze długo męczyli się z piętnastym zespołem niemieckiej ekstraklasy i choć dochodzili do sytuacji, to poważnego zagrożenia nie potrafili stworzyć aż do 41. minuty rywalizacji, kiedy to Thomas Mueller wykorzystał błąd defensywy gości i skierował piłkę do pustej bramki. W drugiej części Bayern kompletnie dominował na boisku. W 64 minucie na 2:0 strzelił Kingsley. W 73 minucie jedenastkę na gola zamienił Gnabry.

Werder Brema – Borussia Dortmund 0:2

Młody zawodnik Dortmundu Jamie Bynoe-Gittens strzelił gola w ciągu kilku sekund od wejścia z ławki, torując drogę do zwycięstwa 2:0 na wyjeździe z Bremą, przedłużając serię zwycięstw BVB do pięciu meczów z rzędu w Bundeslidze.

RB Lipsk – Union Berlin 1:2

Union Berlin odniósł kolejne ważne zwycięstwo. Tym razem klub ze stolicy Niemiec pokonał 2:1 (0:1) RB Lipsk i ma tylko punkt straty do liderującego Bayernu.

Hoffenheim – Bayer Leverkusen 1:3

Bramki Roberta Andricha, Moussy Diaby i Adama Hlozeka pomogły drużynie Xabiego Alonso w Leverkusen wwygrać z drużyną Hoffenheim

Mainz – Augsburg 3:1

Mainz wyprzedziło Augsburg w tabeli Bundesligi, a Jae-sung Lee dwukrotnie trafił do bramki w wygranym 3-1 meczu.

Schalke – Wolfsburg 0:0 (spotkanie z 10.02)

Schalke pozostaje na dole tabeli po bezbramkowym remisie z Wolfsburgiem.

Bundesliga po 20 kolejkach, obraz z: Fussball Brazylia; Twitter