Poszukiwany przez pięć klubów Premier League!

0
23
Skrzydłowy Chelsea, Ruben Loftus-Cheek nie zostanie zatrzymany w przypadku dobrej oferty podczas następnego okienka transferowego Premier League. (zdjęcie: chelsea, twitter)

Oczekuje się, że tego lata na Stamford Bridge odbędzie się wielkie sprzątanie.

Ruben Loftus-Cheek jest śledzony przez kluby w kraju i za granicą przed potencjalnym odejściem z Chelsea tego lata, donosi Football Insider.

Uważa się, że aż pięć drużyn z Premier League jest bardzo zainteresowanych 27-latkiem, podczas gdy giganci Serie A, AC Milan i Roma, również idą w ich ślady.

Czytaj: Liverpool zaskakująco powiązany z nowym graczem Chelsea

Loftus-Cheek wkracza w ostatnie 12 miesięcy swojego kontraktu z Chelsea tego lata po podpisaniu jego ostatniego przedłużenia w 2019 roku i aż pięć klubów z Premier League monitoruje sytuację.

Loftus-Cheek nie tylko pełni swoją uznaną rolę środkowego pomocnika, ale regularnie zastępuje prawego obrońcę, gdy Reece James jest pauzowany przez kontuzję.

To zapewniło, że reprezentant Anglii pozostał cennym członkiem drużyny, ale nie ma pewności co do jego długoterminowej przyszłości.

Klub ze Stamford Bridge ma możliwość przedłużenia jego umowy o kolejny rok – ale Football Insider informuje, że Chelsea jest otwarte na jego sprzedaż.

Czytaj: Aston Villa chce gracza Arsenalu

AC Milan pozostaje długoletnim wielbicielem Loftus-Cheek, podczas gdy Roma prawdopodobnie byłaby zainteresowana Jose Mourinho.

Loftus-Cheek rozpoczął cztery z ostatnich pięciu meczów Chelsea w Premier League po tym, jak opuścił siedem meczów z rzędu po przerwie w Pucharze Świata.

Anglik ma na swoim koncie 10 występów, ale nie udało mu się zaistnieć jako regularny zawodnik na Stamford Bridge od swojego ligowego debiutu w 2015 roku.

Do tej pory Loftus-Cheek spędził całą swoją zawodową karierę reprezentując londyńskie kluby, a jego wypożyczenia z dala od Chelsea trafiały do Crystal Palace i Fulham przez dwa oddzielne sezony.

27-letni Loftus-Cheek rozegrał do tej pory 150 meczów Premier League w swojej dziewięcioletniej karierze seniorskiej.

Loftus-Cheek być może będzie musiał rozważyć przerwanie tej passy, aby zapewnić sobie grę w pierwszej drużynie w innym miejscu w sezonie 2023-24, chyba że okaże się wyróżniającym się graczem w ostatnich miesiącach tego sezonu.

Chelsea ma również możliwość przedłużenia jego warunków o kolejne 12 miesięcy, jeśli zobaczą wartość w zatrzymaniu go w klubie.