Potencjalni rywale Polski w barażach na Mistrzostwa Świata w Katarze

0
268
Zakończyła się faza grupowa eliminacji mistrzostw świata w Katarze w strefie europejskiej. Paulo Sousa. Źródło: Twitter

Część mediów spekulowała o możliwości rozstawienia w barażach, w przypadku korzystnych wyników we wtorkowych meczach. Porażka z Węgrami i fatalny styl miałyby przejść bez konsekwencji. Niestety szczęście nie sprzyjało Polakom i wszystko ułożyło się nie po naszej myśli.

Po pierwsze, na niekorzyść Polaków ułożył się mecz w Cardiff, w którym Walijczycy zremisowali z Belgią 1:1 i przeskoczyli naszą reprezentację, dołączając jako ostatni zespół do grona rozstawionych. Po drugie spotkanie z Czarnogórą 2:1 wygrali Turcy, którzy co prawda nie wywalczyli rozstawienia, ale i tak wyprzedzili Polaków w tabeli drugich miejsc.

Ostatecznie więc drużyny, które będą rozstawione w barażach to: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja i Walia. Pozostałe drużyny, które nie będą rozstawione to: Turcja, Polska, Macedonia Północna, Ukraina oraz dwie drużyny z Ligi Narodów, czyli Austria i Czechy. Taki układ oznacza więc, że w półfinale marcowych baraży zagramy z rywalem z grona rozstawionych i przede wszystkim pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe.

Ostateczna tabela drugich miejsc europejskich el. MŚ 2022

  1. Portugalia 17 punktów
  2. Szkocja 17 pkt
  3. Włochy 16 pkt
  4. Rosja 16 pkt
  5. Szwecja 15 pkt
  6. Walia 15 pkt
  7. Turcja 15 pkt
  8. Polska 14 pkt
  9. Macedonia Płn. 12 pkt
  10. Ukraina 12 pkt

Polska zagra więc na wyjeździe z Portugalią, Szkocją, Włochami, Rosją, Szwecją lub Walią. Zdecydowanie więc utrudniliśmy sobie awans. W sytuacji gry z Portugalią lub Włochami na wyjeździe los biało-czerwonych wydaje się niestety przesądzony. Choć dopóki piłka w grze…

Czytaj: Tomaszewski o Lewandowskim: „To jest nie do pomyślenia!”