Potwierdza, że ​​Ancelotti jest najlepszym kandydatem

0
20
Real Madryt ma wielki problem przed meczem z Barceloną. Z powodu kontuzji z gry wypada Ferland Mendy. (zdjęcie: real, twitter)

Carlo Anclotti zarządzał niektórymi z największych brazylijskich gwiazd, trenując Juventus, AC Milan, Chelsea, PSG, Real Madryt, Bayern Monachium i Everton. Bez doświadczenia jako trener reprezentacji narodowej (był asystentem we Włoszech w latach 1992-95), zyskał reputację wielkiego zbawcy futbolu w Brazylii.

„Musimy mieć wiarę w Boga, poczekamy na odpowiedni moment, żeby się zbliżyć, wtedy zobaczymy, czy nam się to uda.”

To nie fragment niedzielnego kazania, to prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej, który ciepło wypowiedział się o Carlo Ancelottim.

Czytaj: Prezydent Barcelony o powrocie Messiego do Barcelony

W Brazylii starają się zakontraktować selekcjonera. Reprezentacja Brazylii po mundialu w Katarze rozstała się z selekcjonerem i dotychczas nie wybrała jego docelowego następcy. 

„Gdziekolwiek pojadę w Brazylii, na każdym stadionie, on jest pierwszym nazwiskiem, o które pytają mnie fani” – mówi Rodrigues, który zarządza brazylijską federacją piłkarską, według Reuters.

Już wcześniej krążyły plotki, że Ancelotti ma przyjąć posadę trenera reprezentacji Brazylii. Teraz potwierdzono, że on jest i będzie najlepszym kandydatem. Brazylia marzy o angażu Ancelottiego.

„Będziemy w tym procesie moralni, ponieważ musimy uszanować fakt, że ma kontrakt gdzie indziej (Real Madryt). Byłoby brakiem szacunku dla prezesa klubu, gdyby nie został najpierw zapytany” – mówi prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej.

Czytaj: Hiszpańska prasa analizuje opcje zastąpienia Carlo Ancelottiego, jeśli opuści Real Madryt