Poważne konsekwencje wobec gracza Manchesteru United

0
4
Manchester United potwierdził, że Antony nie powróci do składu do odwołania; zdjęcie: Wofaase: Twitter

Brazylijska Konfederacja Piłkarska (CBF) zareagowała na dochodzenie w sprawie podejrzenia przemocy domowej wobec krajowego gracza Antony’ego i tymczasowo usunęła 23-latka z drużyny narodowej.

Zostało to ogłoszone przez stowarzyszenie w poniedziałek. Decyzja ta została podjęta na podstawie „faktów dotyczących napastnika Manchesteru United Antony’ego, które należy zbadać”. Chroni „domniemaną ofiarę, zawodnika, drużynę i stowarzyszenie”.

Przeczytaj: Piłkarz Manchesteru United oskarżony o brutalny atak na byłą dziewczynę

Była partnerka Antony’ego, Gabriela Cavallin, w wywiadzie dla portalu „UOL” wysunęła poważne zarzuty wobec Brazylijczyka. Została fizycznie zaatakowana przez profesjonalnego piłkarza kilka razy podczas związku, powiedziała, opisując napaści bardzo szczegółowo.

Oficjalne oświadczenie brazylijskiej federacji w sprawie Antony’ego zostało wydane po dochodzeniu „W celu ochrony domniemanej ofiary, zawodnika, reprezentacji Brazylii i CBF, organizacja informuje, że Antony został usunięty z brazylijskiej drużyny narodowej”

Oskarżony zaprzeczył wszystkim zarzutom w oświadczeniu. „Z szacunku dla moich fanów, rodziny i przyjaciół czuję się zobowiązany do skomentowania tych fałszywych zarzutów” – napisał napastnik na Instagramie. Antony nazwał związek z Cavallinem „burzliwym”, były „słowne obelgi” z obu stron, ale nigdy przemoc fizyczna. Powiedział, że będzie nadal współpracował z władzami i udowodni swoją niewinność.

Przeczytaj: Wolna dziesiątka w FC Barcelonie