„Poważnie” bierze pod uwagę powrót do Barcelony

0
34
Dwóch dobrych przyjaciół

Ponieważ Lionel Messi nie przedłużył jeszcze kontraktu z Paris Saint-Germain, niepewność związana z jego przyszłością tylko podsyciła plotki o potencjalnym odejściu.

Gigantyczny kontrakt Lionela Messiego z Paris Saint-Germain wygasa latem, niewiele jest klubów, które mogą sobie pozwolić na taką samą pensję w stosunku do piłkarza. Najbardziej prawdopodobną rzeczą od dawna jest przedłużenie kontraktu z PSG i to jeszcze nie jest wykluczone.

W Arabii Saudyjskiej mają nadzieję, że Lionel Messi dołączy do swojego wielkiego rywala Cristiano Ronaldo. Zaproponowali już Messiemu niebotyczną ofertę wynagrodzenia, która jest poza wszelkim rozsądkiem. Mówi się również o kilku klubach w MLS, w tym klubie Davida Beckhama Inter Miami, ale wtedy Messi będzie musiał obniżyć swoje wynagrodzenie.

Wydaje się, że perspektywa jego pozostania w klubie Ligue 1 została zniweczona przez rozczarowujące wyjście klubu z Ligi Mistrzów. RAC1 donosi, że Messi „poważnie rozważa” możliwość powrotu do Barcelony.

„Leo Messi rozważa możliwość powrotu do Barcelony w następnym sezonie. To była opcja, o której początkowo nie myślał ze względu na tak zwane traumatyczne wyjście, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele ran się zagoiło” – pisze RAC1.

Oliwy do ognia dolewają ostatnie komentarze jego byłych kolegów z drużyny na temat możliwego powrotu.

„Kto nie będzie gotowy na powrót Leo? Nie chcemy za dużo mówić, bo to sprawa do rozstrzygnięcia przez trenera, prezesa i jego, ale my, zawodnicy, już na niego czekamy z otwartymi ramionami – powiedział Sergi Roberto po wygranej z Realem Madryt.

Przed El Clasico, Marc-Andre ter Stegen również wspomniał o możliwym ponownym spotkaniu Messiego i Barcelony.

„Jeśli Messi nie wróci, będzie źle, ponieważ dokonał tutaj wielkich rzeczy w ciągu ostatnich kilku lat i wszyscy są szczęśliwi, gdy słyszą, że jego nazwisko jest kojarzone z Barceloną” – powiedział Ter Stegen.

Kilka dni wcześniej Ronald Araújo również podzielił się swoimi przemyśleniami i był chyba najbardziej klarowny z nich wszystkich.

„Byłbym zachwycony, gdyby mógł wrócić. Jest najlepszym piłkarzem na świecie i to jest jego dom. Jego powrót bardzo pomógłby nam spróbować wygrać kolejną Ligę Mistrzów. Miejmy nadzieję, że są jeszcze szanse, aby go mieć. Wszyscy chcemy, żeby był u naszego boku”.

Dodając jeszcze więcej wiary, że potencjalny powrót jest jeszcze bardziej prawdopodobny, relacje między Messim a fanami PSG są oschłe. Uważa się również, że pomimo dwóch lat we Francji, jego rodzina nie przystosowała się jeszcze do nowego otoczenia.

Czytaj: Bunt kibiców przeciw Messiemu

Nawet jeśli obie strony są zainteresowane, Barcelona będzie musiała się nieźle wysilić, aby tak się stało. Ich fundusz płac nadal stanowi problem i będą musieli przenieść kilku graczy, aby zmniejszyć płace i dostosować się do limitów LaLiga.

Problem Barcy polega na tym, że La Liga poprosiła ich o zaoszczędzenie 200 milionów euro, zanim będą mogli pozyskać nowych graczy w przyszłym sezonie. Dlatego każda transakcja będzie „bardzo skomplikowana”.

Ale spróbują coś wymyślić, jeśli Messi będzie otwarty na powrót. Chce zostać jeszcze co najmniej rok w Europie, a Liga Mistrzów będzie dla niego priorytetem.

Czytaj: Florian Wirtz dementuje plotki o Barcelonie

Biorąc pod uwagę postępy Barcelony i fakt, że zamierzają dalej się wzmacniać, aby ponownie wystąpić w Lidze Mistrzów, gdyby Messi wrócił, mógłby mieć zakończenie z bajki, o którym on i fani Barcelony marzyli od czasu jego odejścia.