Pozbawiony sześciu punktów

0
28
Kapitan Carroll. (zdjęcie: reading, twitter)

EFL odjęła Reading 6 punktów. Klub zgodził się na sankcje, które wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym i spychają drużynę Paula Ince’a na 20. miejsce w tabeli, jeden punkt nad strefą spadkową

Reading miał 39 meczów straty i wydawało się, że jest w miarę bezpiecznej pozycji w tabeli. Na dole, ale wciąż siedem punktów nad strefą spadkową z siedmioma kolejkami do końca sezonu. Potem przyszła decyzja EFL o ukaraniu klubu.

Czytaj: Luis Enrique prowadzi rozmowy z Chelsea

Angielska Liga Piłkarska EFL odjęła Reading sześć punktów po raz drugi w ciągu 18 miesięcy po naruszeniu przepisów finansowych.

Restrykcje budżetowe, których zażądała EFL w listopadzie 2021 roku, nie zostały spełnione przez Reading. Klub został pozbawiony sześciu punktów w ramach kary za nadmierny deficyt w okresie 2017-21, teraz Reading ponownie zostaje ukarane za niespełnienie postulatów ligi.

Czytaj: Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego

Tak więc karą było odjęcie sześciu punktów karnych, a Reading nagle znalazł się tylko o jeden punkt nad strefą spadkową.

Klub powiedział w oświadczeniu: „W czasie pierwotnego naruszenia uzgodniono z Ligą, że kolejna sześciopunktowa kara miała zostać zastosowana, gdyby klub nie był w stanie sprostać wymaganiom uzgodnionego biznesplanu na lata 2022-23.

„I pomimo radykalnych zmian wprowadzonych na poziomie pierwszej drużyny i w całej strukturze biznesowej – oraz sztywnego przestrzegania ścisłej struktury płac monitorowanej przez ligę i embarga transferowego, klub akceptuje, że nie spełnił w wystarczającym stopniu pewnych elementów planowanego budżetu i że w rezultacie niezależny Panel Kontroli Finansowej Klubu nie był w stanie potwierdzić, że klub spełnił swoją prognozę zgodności”.

Może czas na wyjazd do League One, cięcie kosztów i spędzenie następnych pięciu lat na odbudowie klubu.