Premier League przygotowała ciekawą innowację na dzisiejszy mecz

0
0
Sędzia Jarred Gillett przejdzie do historii podczas meczu Crystal Palace vs Manchester United. Australijczyk będzie nosił „RefCam". (zdjęcie: The United Stand, x)

W ostatnich latach widzowie angielskiego futbolu byli świadkami wielu innowacji w dziedzinie transmisji. Na boiskach pojawiły się dodatkowe kamery przymocowane do zawodników, nad boiskami zaczęły latać drony, a sam mecz jest przedstawiany z wielu różnych perspektyw.

Na przykład podczas ostatniego okresu poza sezonem gwiazdy Aston Villi Youri Tielemans i Newcastle Bruno Guimarães, stali się jednymi z niewielu zawodników, którzy podczas meczu mieli przy sobie kamerę. Warto dodać, że materiał uzyskany po nagraniu okazał się niesamowity.

Teraz Premier League ogłosiła, że podczas dzisiejszego meczu pomiędzy Crystal Palace a Manchesterem United będzie testować nową funkcję. Dzisiejszy sędzia meczu Jarred Gillett będzie nosił zamontowaną na głowie kamerę „RefCam”, dzięki której wszyscy zainteresowani obejrzą mecz z perspektywy sędziego.

Sama kamera jest specjalnym urządzeniem zintegrowanym z systemem komunikacji sędziego.

Niestety nagranie nie będzie dostępne od razu po zakończeniu meczu, ale Premier League zapewnia, że zostanie w całości opublikowane w późniejszym terminie.

Na chwilę obecną określa się to jako jednorazowy eksperyment w ramach filmu dokumentalnego, należy jednak rozumieć, że w przypadku pomyślnego wdrożenia tego urządzenia, Premier League rozważy jego przyjęcie na stałe.

CZYTAJ: Manchester United celuje w napastnika Realu Madryt

Koncepcja ta została przetestowana latem ubiegłego roku w USA, kiedy Arsenal grał w Major League Soccer All-Star Game. Urządzenie spisało się znakomicie, a fani byli zachwyceni taką perspektywą.

Takie filmiki pozwalają widzom zobaczyć na żywo reakcje zawodników i pozwalają spojrzeć na kluczowe momenty meczu z innej perspektywy. Na nagraniach można zobaczyć momenty komunikacji pomiędzy sędzią a zawodnikami, które być może nie zostały ujęte w głównej transmisji. Dodatkowo, takie filmiki dają wgląd w interakcje pomiędzy sędzią a zawodnikami, a także personelem medycznym podczas przerw w grze.

CZYTAJ: Barcelona chce pozyskać napastnika Liverpoolu, który ma zastąpić Roberta Lewandowskiego