Premier League: Ralf Rangnick o przyszłości Cristiano Ronaldo w Manchesterze United

0
202
Tylko Mo Salah strzelił w tym sezonie więcej goli w Premier League niż Cristiano Ronaldo. Źródło: Twitter

Premier League: Ralf Rangnick o przyszłości Cristiano Ronaldo w Manchesterze United — ważne, aby dowiedzieć się, czego chce.

Ronaldo jest jednym z najlepszych strzelców bramek w tym sezonie, ponieważ wyprzedza go tylko Mohamed Salah z Liverpoolu.

  • W 2021 Ronaldo dołączył do United na dwuletnim kontrakcie.
  • Ronaldo z drugim wynikiem w Premier League.
  • Rangnick przyznał, że United polegają na Ronaldo.

Ralf Rangnick, główny trener Manchesteru United, powiedział, że porozmawia z nowym menedżerem Erikiem ten Hagiem i zarządem klubu w sprawie przyszłości Cristiano Ronaldo. Kontrakt 37-letniego Ronaldo z United zakończy się pod koniec przyszłego sezonu. W sierpniu 2021 roku piłkarz dołączył do klubu Premier League po opuszczeniu Juventusu.

Ronaldo rozpoczął swoją karierę w United i zdobył aż osiem tytułów mistrzowskich w latach 2003-2009. Portugalski piłkarz miał w tym sezonie znakomitą passę, strzelając 17 goli w 28 meczach. W czwartek strzelił gola w 62. minucie meczu swojej drużyny z Chelsea. Ronaldo pomógł United wyrównać wynik po tym, jak Marco Alonso z Chelsea strzelił gola w 60. minucie.

„To jest coś, o czym powinniśmy porozmawiać z Erikiem, zarządem i ze mną” – powiedział Rangnick, zapytany o przyszłość Ronaldo.

„Cristiano ma kolejny rok swojego kontraktu. Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czego chce, jeśli chce zostać” – stwierdził.

Ronaldo jest jednym z najlepszych strzelców w tym sezonie, ponieważ tylko Mohamed Salah z Liverpoolu wyprzedza go z 22 golami. Son Heung-Min z Tottenhamu Hotspur również ma 17 bramek, wraz z Ronaldo.

Czytaj: Podczas gdy Manchester United traci punkty, Rangnick dostał nową pracę

„Bardzo polegamy na Cristiano”

Wcześniej, w wywiadzie dla Sky Sports, Rangnick powiedział, że ostateczna decyzja dotycząca przyszłości Ronaldo w klubie nie leży w jego rękach. „W końcu to decyzja zarówno Erika, jak i Cristiano o tym, co chcą robić. Nie mi wypada mówić, ale dzisiaj występ Cristiano był naprawdę świetny” – dodał.

Ostatnio United w dużej mierze polegało na Ronaldo, ponieważ ta charyzmatyczna postać strzeliła osiem z ostatnich dziewięciu bramek swojego zespołu w turnieju. Rangnick przyznał się do tego samego, ale mówił też o skupieniu się na pozyskaniu nowych napastników.

W tej chwili bardzo polegamy na Cristiano, on również pokazał dobry występ, gdy Chelsea było w posiadaniu. Ale na pewno trzeba się skupić na sprowadzeniu kilku nowych napastników” – dodał.