Prezentacja nowego bolidu Haasa

0
630
Haas F1 Team Facebook

7 lutego w Londynie zespół Haas F1 Team jako pierwszy zaprezentował nowy bolid przed zbliżającym się sezonem Formuły 1.

W październiku 2018 roku sponsorem tytularnym zespołu została firma z Wielkiej Brytanii dystrybuująca napoje energetyczne premium – Rich Energy. W świeżo zaprezentowanym bolidzie zaimplementowano czarno-złote barwy marki, który niemal od razu przypomina model bolidu Lotusa z 2011 roku o nazwie R31. Był to ostatni zaprezentowany przez Roberta Kubicę samochód Formuły 1 przed wypadkiem w rajdzie Ronde di Andora, który wstrzymał jego karierę w królowej sportów motorowych.

Tegoroczny model bolidu Amerykanów, VF-19, zawiera podobnie jak poprzednik loga sponsorów: JACK & JONES, PEAK, blueDEF, Richard Mille i Alpinestars i Pirelli. Poza tym nie przypomina jednak kolorystycznie modelu VF-18 z minionego sezonu, który zawierał głównie biel i czerwień.

W takim samochodzie Romain Grosjean i Kevin Magnussen będą starali się przebić swój wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to zdobyli piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, na co złożyło się 56 punktów Duńczyka i 37 oczek Francuza.

Kolejnymi zespołami, które zaprezentują swoje tegoroczne bolidy będą kolejno Williams Roberta Kubicy, Torro Rosso, Renault, Mercedes, Racing Point, Red Bull, McLaren, Ferrari i Alfa Romeo.