Prezes Inter Mediolan oficjalnie potwierdza powrót Romelu Lukaku

0
266
Inter Mediolan osiągnął pełne porozumienie w sprawie rezygnacji Romelu Lukaku z wypożyczenia z Chelsea! Źródło: Twitter

Prezes Inter Medialan, Steven Zhang, potwierdza powrót Lukaku po roku w Chelsea.

Romelu Lukaku oficjalnie powrócił do Inter Mediolan. Napastnik został ujawniony przez prezesa Stevena Zhanga w nagraniu na Twitterze przed oficjalnym ogłoszeniem. Belgijska gwiazda wróciła do Mediolanu po burzliwym sezonie w Chelsea.

29-latek wcześniej spędził dwie kampanie z Inter Mediolan, zdobywając 64 gole. Był kluczem do powrotu do chwały Serie A w sezonie 2020/2021 z Antonio Conte na czele. Klub postanowił spełnić jego prośbę o przeniesienie się do Chelsea z powodu trudności finansowych. Przekazał zeszłego lata 115 milionów euro. Jednak często ścierał głowy z Tomasem Tuchelem w Londynie.

Według Goal, Lukaku zrezygnował z 3,5 miliona euro swojej pensji, aby ponownie połączyć się z Inter Mediolan. Zarobi tyle, ile zarobiłby, gdyby nigdy nie odszedł, 8,5 mln euro, podczas gdy miał 12 mln euro pensji plus premie na Stamford Bridge. Inter Mediolan musiał zawrzeć transakcję przed 30 czerwca, aby skorzystać z dużych oszczędności fiskalnych. Zapłacą 8 milionów euro plus 4 miliony euro dodatków za okres pożyczki. Dodatkowa suma zależy głównie od tego, czy zdobędą tytuł.

Czytaj: Arsenal potwierdza przybycie międzynarodowego bramkarza USA

Prawnik Sebastien Ledure, który prowadził rozmowy od czasu, gdy napastnik rozstał się ze swoim agentem Federico Pastorello, skomentował sprawę Sky.

„Na początku nikt nie wierzył, że to może się zdarzyć, a oni myśleli, że umowa jest niemożliwa. Pracowaliśmy z nowym właścicielem Chelsea i kierownictwem Interu. Lukaku naprawdę wrócił do Interu i jest to sukces. Często obawiałem się, że negocjacje załamią się, biorąc pod uwagę wielkość jego poprzedniego transferu, ale byliśmy pewni od pierwszego dnia, że dojdzie do skutku. Robiliśmy to krok po kroku. Nikt nie wie, co wydarzy się za rok. Cieszmy się jego powrotem, a potem zobaczymy. Ten pozytywny wynik jest jedyną rzeczą, która ma znaczenie”.