Prezes La Liga załamany odejściem Lionela Messiego z Barcelony

0
5
Prezes La Liga jest „smutny” po odejściu Messiego. (zdjęcie: infosfcb, twitter)

Javier Tebas, prezes La Liga, opowiedział więcej o swoich uczuciach związanych z odejściem Lionela Messiego z Barcelony, opisując wszystko jako „smutne zakończenie” zarówno dla Messiego, jak i katalońskiego klubu.

Javier Tebas, prezes La Liga, stwierdził, że było to „smutne zakończenie” dla Lionela Messiego i Barcelony po odejściu Argentyńczyka z klubu w 2021 roku. 36-latek spędził wcześniej 17 sezonów na Camp Nou ale pożegnał się ze łzami w oczach po nieudanej próbie osiągnięcia porozumienia w sprawie nowej umowy. Messi był łączony z powrotem do Barcelony latem, ale zamiast tego przeniósł się do Interu Miami, a Tebas wyraża smutek, że napastnik nie mógł wrócić i zakończyć kariery w La Liga.

Messi, który spędził na Camp Nou znakomite 17 sezonów, opuścił Barcelonę w 2021 roku po tym, jak obu stronom nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie nowego kontraktu.

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo szczerze wypowiada się na temat rywalizacji z Lionelem Messim

Pomimo pewnych spekulacji na temat potencjalnego powrotu do Barcelony w letnim oknie transferowym, Messi ostatecznie dołączył do Interu Miami, drużyny MLS należącej do Davida Beckhama. Tebas wyraził głęboki żal, że Messi nie mógł zakończyć swojej wspaniałej kariery w La Liga, i miał nadzieję, że Messi pożegna się z ligą, która była świadkiem jego błyskawicznego awansu do piłkarskiej wielkości.

„Messi nie zakończył kariery w La Liga, ponieważ Leo i FC Barcelona nie doszli do porozumienia. Szkoda, że nie mógł zostać i zakończyć kariery sportowej w Hiszpanii. To byłoby najlepsze dla niego, dla mnie i dla Barcelony” – powiedział Tebas podczas przemówienia na konferencji prasowej w Buenos Aires.

„Leo ma swoją rodzinę i swój sposób myślenia; myślę też, że od kilku lat szuka nowych doświadczeń. Szkoda, że nie trafił do hiszpańskiego futbolu. Jest to smutne zakończenie między Messim a hiszpańskim futbolem.”

Jednak obecny rozdział Lionela Messiego w MLS w Interze Miami pokazuje, że argentyński mistrz kontynuuje swoją piłkarską błyskotliwość. W zaledwie 11 meczach dla klubu z Miami Messi strzelił już 11 goli i zaliczył pięć asyst, co jeszcze bardziej ugruntowało jego status jednego z największych talentów w sporcie. Ponieważ Messi nadal błyszczy w Ameryce, fani piłki nożnej na całym świecie z niecierpliwością oczekują kolejnego ekscytującego rozdziału w bogatej karierze Messiego.

CZYTAJ: Inter Miami: Leonardo DiCaprio oglądał mecz Lionela Messiego z Los Angeles FC

„MLS od dawna stara się pozycjonować jako duża marka, ale nie odniosła sukcesu. Messi szybko pomógł zwiększyć jej rozpoznawalność, ale przykładem jest Inter Miami.”

„Rozgrywki nie są tworzone poprzez zawodników, ale nazwy klubów. Musimy bardziej pracować nad konkurencją i marką. Liga saudyjska mnie zajmuje, ale nie martwi. Oni nie rywalizują z nami. Zobaczymy ich umiejętności, ale stworzenie dużej marki zajmuje dużo czasu.”