Prezydent Francji dzwonił do Mbappe, aby piłkarz pozostał w PSG

0
368
Prezydent Francji Emmanuel Macron kilkakrotnie dzwonił do Kyliana Mbappe, aby przekonać go, by pozostał w PSG i rozwijał swoje dziedzictwo jako ikona w Paryżu. Źródło: Twitter

Kylian Mbappe otrzymał telefon od prezydenta Francji Emmanuela Macrona, aby ten pozostał w PSG.

Prezydent Francji Emmanuel Macron był zaangażowany w pobyt Mbappe w PSG, mimo że rozmowy Realu Madryt zostały sfinalizowane na pewnym poziomie.

Według doniesień gwiazda PSG, Mbappe rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem na temat jego utrzymania w klubie przed oknem transferowym. Odrzucił Real Madryt po sfinalizowaniu umowy z PSG.

Według niektórych źródeł jednym z powodów, dla których Mbappe zdecydował się pozostać w PSG, był związek między katarskimi mistrzostwami świata w 2022 roku a katarskimi właścicielami klubu. Prezydent Francji doradził Mbappe, aby pozostał w Parc des Princes, ponieważ jest uważany za bohatera narodowego we Francji i może znaleźć się w centrum uwagi, gdy rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie 2024 w stolicy kraju.

Mbappe zgodził się na trzyletni kontrakt, który utrzyma go w klubie do 2025 roku. Teraz będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie, zarabiając 1 milion funtów tygodniowo. Zgodnie z jego nową umową, Mbappe otrzyma również ogromną opłatę rejestracyjną w wysokości 110 milionów funtów.

Pojawią się również inne zachęty, w tym koncesje na prawa do wizerunku. Pomimo tego, że pozostał mu tylko rok, Real zaoferował Mbappe ogromną ilość pieniędzy latem 2021 roku. Mbappe zadzwonił do prezydenta Realu Madryt Florentino Pereza i poinformował go bezpośrednio o swoim wyborze pozostania w PSG.

Czytaj: Tammy Abraham pobił rekord w ostatnim meczu sezonu ligowego

Źródło: Twitter

Gwiazda PSG Kylian Mbappe zaakceptował umowę z Realem Madryt, zanim zmienił decyzję na korzyść PSG.

Real Madryt zaoferował Mbappé kontrakt, który uczyniłby go najlepiej opłacanym graczem w historii klubu. Zaoferował mu prawie 140 milionów dolarów premii za podpisanie kontraktu, dochód netto w wysokości ponad 26 milionów dolarów w każdym sezonie oraz całkowitą własność jego praw do wizerunku. Mbappe był widziany w Madrycie po przeniesieniu do stolicy Hiszpanii, ponieważ Real Madryt zawsze był jego wymarzonym klubem.

Transakcja została opisana jako „skandaliczna” przez La Liga, która poinformowała, że złoży skargę do organu zarządzającego europejską piłką nożną, UEFA, a także innych władz. Prezydent Realu Madryt, Florentino Perez, był tak zdeterminowany, aby Mbappe stał się centralnym punktem drużyny, aby powrócić na szczyt krajowych i europejskich rozgrywek, ponieważ brakowało im tak płodnego napastnika jak Cristiano Ronaldo.