Problemy Bayernu przed rewanżem z PSG

0
30
Benjamin Pavard i Julian Nagelsmann: zdjęcie: Bayern i piłka nożna: Twitter

Przed rewanżowym meczem z PSG w środowy wieczór Bayern ma problem. Sprawa dotyczy prawej strony obrony, a to właśnie tam gwiazda PSG, Kylian Mbappé pojawia się najczęściej.

Paryski turbo napastnik zwykle wychodzi na lewą stronę, potwierdza to pierwszy mecz, gdzie Mbappé siał potężne zamieszanie na lewej flance.

Prawa strona obrony Bayernu będzie osłabiona w rewanżu. Benjamin Pavard, najlepszy obrońca ostatnich tygodni, jest poza grą, ponieważ dostał kartkę w pierwszym meczu tuż przed końcem.

Przeczytaj jeszcze: Neymar nie zagra do końca sezonu

Francuz wcześniej rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko Neymarowi, miał też wiele dobrych interwencji przeciwko Mbappé.

Julian Nagelsmann: Musimy zrekompensować PSG brak Benjiego. Musimy znaleźć równowagę między siłą ofensywną a porządkiem defensywnym.

Drugi problem: Joao Cancelo. Debiutant jest obecnie dziwnie bez formy, nie odegrał żadnej roli w ostatnich grach. Na treningu wydawał się sfrustrowany. Nagelsmann otwarcie przyznaje, że nie może na niego liczyć w defensywie w obecnym planie: „Jest ofensywnym prawym obrońcą, ale obecnie nie gramy w obronie czteroosobowo. Wtedy King jest tym, który zajmuje skrzydło, a Davies jest tym, który jest po drugiej stronie. Joao ma jeszcze trochę do nadrobienia. To inny styl gry niż Pep w City. Dostanie czas, a potem znów zagra bardzo dobre mecze.

Zobacz także: Jak Erik ten Hag ukarał swoich piłkarzy po porażce 7-0 na Anfield?

Sposób na mecz rewanżowy: Na pewno Josip Stanisic może ponownie kandydować. Chociaż jest w dobrej formie i grał dobrze w ostatnich meczach, wciąż jest bardziej bezimienny na arenie międzynarodowej. Zatrzymanie Mbappé byłoby potwornym zadaniem dla młodego Chorwata. Nagelsmann po meczu ze Stuttgartem: „Dzisiaj również w odniesieniu do PSG nie wiemy jeszcze na sto procent, jak to robimy, ale to jest opcja. Stani spisał się dzisiaj bardzo dobrze, również przeciwko Unionowi, więc byłem bardzo zadowolony. Stani jest również opcją na środę.

Jedno jest pewne: jeśli Mbappé pojawi się ponownie, tak jak w pierwszym meczu po jego zmianie, powinno być dużo alarmu z tyłu wokół Stanisica.