Próby Tottenhamu pozyskania tego piłkarza w tym miesiącu mogą się nie udać

0
53
Nie ma jeszcze przełomu w rozmowach Pedro Porro z Tottenham. Zdjęcie: Relegated Everton FC, Twitter

Tottenham napotkał przeszkodę w pogoni za Pedro Porro ze Sporting Lizbona, a kluby walczą o porozumienie w sprawie struktury płatności w umowie – a strona portugalska może teraz odwołać ruch.

Spurs uczynił hiszpańską gwiazdę – która była w Manchesterze City w latach 2019-2022 – głównym celem w tym oknie, biorąc pod uwagę, że drużyna Antonio Conte pozostaje bezbronna z tyłu i brakuje jej kreatywności w ataku.

Sportsmail wcześniej informował, że byli bliscy uzgodnienia opłaty po tym, jak Spurs odrzucił ofertę 32,5 miliona funtów za Porro – który zaimponował Tottenhamowi w fazie grupowej Ligi Mistrzów na początku tego sezonu – ale teraz ten ruch jest wątpliwy.

Czytaj: Tottenham jest coraz bliżej nowego transferu

Tottenham był coraz bardziej sfrustrowany tym, że Sporting ociągał się z umową, ale myśleli, że poczynili postępy na początku tego tygodnia.

Zawodnik był gotowy do podpisania kontraktu po sobotnim finale Pucharu Ligi Portugalii i podpisania pięcioipółletniego kontraktu z drużyną Conte.

Ale Sporting może teraz odwołać ruch, a Porro czeka, aby zobaczyć, czy umowa może zostać rozwiązana.

Tottenham poczuł potrzebę zmiany na prawym skrzydle, a Emerson Royal i Matt Doherty nie przekonali swoimi występami – podczas gdy młody Djed Spence nie miał żadnych minut na boisku – i mógłby odejść na wypożyczenie w tym miesiącu.

Antonio Conte chce wzmocnić pozycję prawego obrońcy podczas styczniowego okienka transferowego. Spurs mają nadzieję, że Porro będzie ich drugim nabytkiem po tym, jak w tym tygodniu sprowadzili Arnauta Danjuma.

Spurs starali się sfinalizować transakcję tak szybko, jak to możliwe, obawiając się, że ich londyńscy rywale, Chelsea, zamierzają przejąć transfer.

Czytaj: Zarobi miliony, jeśli nie będzie transferu do Chelsea

Odrzucono ofertę w wysokości 32,5 miliona funtów, ale w tym tygodniu wznowiono rozmowy na temat zmienionej struktury płatności plus premie i możliwego gracza w zamian.

23-latek, który występował również jako skrzydłowy obrońca Sportingu, rozegrał 96 meczów dla klubu, strzelając 12 goli i zanotował 20 asyst.

Portugalscy giganci rozważają wycofanie się z łask obrońcy Brighton, Tariqa Lampteya, wypożyczonego do końca sezonu jako zastępca.