Przedłużenie kontraktu Luke Aylinga

0
33
Premier League, nie ma innej opcji. (zdjęcie: leeds, twitter)

Boczny obrońca pozostanie na Elland Road.

Leeds United ma przyjemność ogłosić, że klub skorzystał z opcji przedłużenia kontraktu Luke’a Aylinga.

Pierwotna umowa obrońcy miała wygasnąć z końcem bieżącego sezonu, ale klub uruchomił klauzulę w jego kontrakcie, automatycznie zatrzymując go na Elland Road do lata 2024 roku.

Czytaj: Talksport: Próba zwabienia Mauricio Pochettino z powrotem

31-latek jest wice-kapitanem Whites i okazał się ulubieńcem fanów od czasu dołączenia z Bristol City latem 2016 roku.

W tym okresie rozegrał 237 meczów i zapisał się już w książkach historii jako jeden z bohaterów awansu klubu w sezonie 2019/20.

Lider i wpływowa postać na boisku i poza nim, Ayling był w świetnej formie dla Whites w ostatnich meczach i zaliczył 17 występów dla Whites w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach.

Dyrektor sportowy Leeds, Victor Orta powiedział: „Luke w pełni zasługuje na przedłużenie, pozostaje kluczowym członkiem zespołu, a jego wpływ poza boiskiem jest niezmierzony.”

„Luke jest liderem, a także czołowym piłkarzem Premier League”.

Czytaj: Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski na 400 metrów

Ayling powiedział: „Cały czas skupiam się na tym, aby Leeds United pozostało w Premier League w tym sezonie, ale nie trzeba dodawać, że kocham ten klub piłkarski i jestem zachwycony przedłużeniem mojego pobytu w przyszłym roku.”

„Chcę podziękować naszym fanom za ich nieustające wsparcie, a także moim kolegom z drużyny i wszystkim związanym z klubem”.