Przekazuje kibicom Arsenalu podnoszącą na duchu wiadomość

0
30
32-letni Eden Hazard zakończył karierę

Spokojnie, były super-piłkarz Premier League, obecnie zmagający się z wieloletnimi kontuzjami i brakiem formy meczowej, nie jedzie do Emiratów. Jest jednak wiadomość od byłego zawodnika reprezentacji Belgii, która powinna wywołać uśmiech na twarzy kibiców Arsenalu.

Eden Hazard był jedną z kluczowych postaci Belgii w ciągu ostatniej dekady, podczas której Belgia stała się jednym z najlepszych piłkarskich narodów na świecie. Więc kiedy 32-latek pośrednio oddaje hołd koledze, który teraz nosi strój Arsenalu, warto go posłuchać.

Czytaj: Gwiazdy Arsenalu pozują z wielkim zegarem w szatni po zwycięstwie 3:0 nad Fulham

Eden Hazard obszernie zastanawiał się nad swoim pożegnaniem z Czerwonymi Diabłami w wywiadzie dla francuskojęzycznego nadawcy publicznego RTBF.

Eden Hazard ogłosił swoje pożegnanie z Czerwonymi Diabłami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Po raz pierwszy przedstawił więcej wyjaśnień. „Różne czynniki odegrały pewną rolę” — mówi Hazard w wywiadzie dla RTBF.

„Zacząłem o tym myśleć po Euro 2020. Ciężko wtedy pracowałem, doznałem kontuzji i nie mogłem zagrać przeciwko Włochom. To był ogromny cios psychiczny. Mój kolega z Realu Madryt, Toni Kroos, przeszedł na emeryturę jako reprezentant Niemiec dwa lata temu i opowiedział mi, jak spędza czas z rodziną, podczas gdy inni piłkarze grają w reprezentacji. Są też młodzi zawodnicy, którzy się rozwijają. Wreszcie są młodzi ludzie, którzy zasługują na grę dla Czerwonych Diabłów. Mogą pokazać swój talent w nadchodzących miesiącach” – powiedział Hazard.

„Przed MŚ mówiło się o zastąpieniu mnie przez Leandro Trossarda i jest to całkowicie zrozumiałe” – powiedział Hazard dla RTBF.

„Miał dobry sezon i w naszym ostatnim towarzyskim meczu z Egiptem grał dobrze, podczas gdy ja nie rozegrałem dobrego meczu. Nawet ja zastanawiałem się, dlaczego grałem, kiedy Trossard siedział na ławce” – powiedział Hazard.

Czytaj: The Athletic: Hazard podjął decyzję w lutym

W Pucharze Świata, Trossard wystartował w pierwszej grze, podczas gdy w kolejnych dwóch to Hazard zajmował pozycję od samego początku. Hazard już w Katarze zdał sobie sprawę, że Trossard go przerósł. Po finałach mundialu Hazard zrezygnował z reprezentacji, 28-letni Trossard wybrał Arsenal.

W niedzielę Trossard siał spustoszenie w Fulham, zdobywając hat-tricka asyst w pierwszej połowie. Kibice Arsenalu mogą podpisać się pod opisem Hazarda dotyczącym zmiany tronu w belgijskim ataku. Leandro Trossard jest zdecydowanie na najlepszej drodze do czegoś wielkiego.

Hazard ma 32 lata. Czy jest szansa, że ​​da się przekonać do cofnięcia swojej decyzji?

„NIE. Nie chcę cofnąć swojej decyzji. W futbolu nigdy nie można mówić nigdy, ale mam wiele innych rzeczy do zrobienia: chcę wykorzystać czas, który mogę spędzić z rodziną. Nie wyobrażam sobie, żebym cofnął swoją decyzję pod wpływem kaprysu” – powiedział Hazard.