Przełożone mecze Premier League po śmierci królowej Elżbiety II

0
94
Mecz grupowej fazy Ligi Europy pomiędzy Manchesterem United i Realem Sociedad poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłej królowej Elżbiety II. EFE

Premier League przełożyła weekendowe mecze po śmierci królowej Elżbiety II: kiedy będą rozgrywane mecze?

Decyzja została podjęta, mimo że nie było potrzeby przekładania rundy.

W ten weekend nie będzie żadnych meczów Premier League po podjęciu decyzji o przesunięciu zaplanowanych spotkań po śmierci królowej Elżbiety II w czwartek.

Kluby Premier League postanowiły odwołać mecze.

„Na porannym spotkaniu kluby Premier League złożyły hołd Jej Wysokości Królowej Elżbiecie II” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Premier League w piątek.

„Aby uhonorować jej nadzwyczajne życie i zasługi dla narodu, a także w wyrazie naszego szacunku, najbliższa kolejka Premier League zostanie przełożona, wliczając w to poniedziałkowe spotkanie.”

Kiedy zostaną rozegrane przełożone mecze Premier League?

Dopiero okaże się, jak Premier League znajdzie okno na rozegranie przełożonych meczów, a decyzja rodzi pytania. Kolejne weekendy mogą być bez futbolu Premier League.

„Dalsze aktualizacje dotyczące meczów Premier League w okresie żałoby zostaną podane w odpowiednim czasie” – czytamy w oficjalnym komunikacie Premier League.

Czytaj: Jürgen Klopp zabrał głos po kompromitacji

Decyzję skomentował dyrektor naczelny ligi, Richard Master. – My i nasze kluby chcielibyśmy oddać hołd długiej i niezachwianej służbie Jej Królewskiej Mości dla naszego kraju. Jako nasza najdłużej panująca monarchini była inspiracją i pozostawia po sobie niesamowitą spuściznę życia pełnego poświęcenia. To niezwykle smutny czas nie tylko dla całego narodu, ale dla milionów ludzi na całym świecie, którzy ją podziwiali. Łączymy się ze wszystkimi w żałobie – powiedział.

Na taki sam ruch zdecydowała się English Football League (EFL), do której należą 72 kluby występujące w niższych klasach rozgrywkowych (Championship, League One, League Two).

Na ten moment nie wiadomo, kiedy zostaną rozegrane przełożone spotkania. Kalendarz piłkarski jest już skrócony ze względu na Mistrzostwa Świata w połowie sezonu i nie ma zbyt wielu okazji do rozgrywania meczów, szczególnie dla klubów rywalizujących również w rozgrywkach europejskich.