Przyszłość Pochettino wyjaśniona. Trzęsienie ziemi w Chelsea!

0
0
Mauricio Pochettino sensacyjnie odchodzi z Chelsea. (zdjęcie: Chelsea Dodgers, x)

Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea. Według The Telegraph, szkoleniowiec nie poprowadzi klubu w kolejnym sezonie. 

Wiadomość ta jest szokująca, ponieważ w ostatnich miesiącach Chelsea poprawiła swoje wyniki, a trener otrzymywał wiele słów wsparcia od piłkarzy. 

Główny trener Mauricio Pochettino opuścił Chelsea za obopólną zgodą, poinformował dziennikarz Matt Law.

Zarząd i Argentyńczyk odbyli spotkanie, po którym obie strony doszły do wniosku, że najlepiej będzie rozwiązać obecną umowę. Londyńska drużyna będzie szukać młodego specjalisty, który obejmie stanowisko głównego trenera.

Chelsea oficjalnie potwierdziła tę informację. Władze klubu podziękowały trenerowi za miniony sezon i dodały, że chętnie zobaczą w przyszłości Pochettino na Stamford Bridge.

„Dziękuję grupie właścicielskiej Chelsea i dyrektorom sportowym za możliwość bycia częścią historii tego klubu piłkarskiego. Klub jest teraz dobrze przygotowany do dalszego rozwoju w Premier League i Europie w nadchodzących latach” – powiedział Pochettino.

Przypomnijmy, że 29 maja 2023 roku angielski klub Chelsea ogłosił, że głównym trenerem na sezon 2023/2024 zostanie Mauricio Pochettino.

CZYTAJ: Cole Palmer ustanowił wyjątkowy rekord w Premier League

Chelsea podejmowała na własnym boisku Bournemouth w ostatnim meczu sezonu. Zwycięstwo 2:1 zapewniło londyńskiej drużynie szóste miejsce i udział w europejskich rozgrywkach na kolejny sezon.

Tymczasem Thomas Tuchel opuścił już Bayern Monachium, a jego przyszłość jest wysoce niepewna. Niemiecki specjalista jest gotowy na powrót do Premier League i jest otwarty na pracę w Manchesterze United lub Chelsea.

CZYTAJ: Gwiazdor Manchesteru United reaguje na to, że nie wystąpi z Anglią na Euro 2024