Przyszłość Stefana Horngachera wyjaśniona – nowy kontrakt z polską kadrą!

0
590
Na zdjęciu Stefan Horngacher

Podpisanie nowego kontraktu ze Stefanem Horngacherem to już tylko formalność. Austriacki trener zostanie z kadrą naszych skoczków na 99% – przyznał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z Onet Sport.

Stefan Horngacher pozostanie na stanowisku trenera polskich skoczków na kolejny sezon – poinformował we wtorek Apoloniusz Tajner. Ta wiadomość bardzo ucieszyła polskich kibiców.

Horngacher pracuje z polską kadra od 2016 roku. Pod jego czujnym okiem polscy skoczkowie triumfowali w Pucharze Narodów, zostali mistrzami świata i zdobyli brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Dodatkowo indywidualnie Kamil Stoch zdobył m.in. złoto IO oraz dwa razy wygrywał Turniej Czterech Skoczni.

O Horngachera starali się Austriacy, ale jeszcze w Pjongczangu Tajner skomentował wtedy dla Onet Sport: – Powiedział nam, że rozmawiał z nim prezes austriackiej federacji. Do żadnych ustaleń jednak nie doszło.

Stefan Horngacher pozostanie na stanowisku trenera, jeśli PZN spełni kilka warunków. Czego austriacki trener zażądał?

  1. chodzi o wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych
  2. wzmocnienie pracy z doktorem Haraldem Pernitschem – zaangażowaniu go w pracę z zapleczem kadry
  3. należy odbudować kadrę B
  4. ma być budżet na nowinki techniczne

Adam Małysz przekonuje, że chodzi o to, „żeby podnieść ogólny budżet na skoki”.

Ostatnią wątpliwością jest czas, na jaki nowy kontrakt miałby być podpisany. Apoloniusz Tajner chciałby związać się z Austriakiem na cztery kolejne lata. Trener bardziej skłania się ku dwóm kolejnym sezonom.

Źródło: sport.pl/sport.radiozet.pl/sport.onet.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com