Przywróci Tammy’ego Abrahama do Premier League

0
47
Tammy Abraham był łączony z trzema klubami Premier League i jest gotowy na powrót, ale jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania po koszmarnej kontuzji.

Tammy Abraham, który urodził się w Londynie, zaczął w młodym wieku w akademii Chelsea. Po ośmiu latach kilku wypożyczeń m.in. do Aston Villa i Swansea, 25-letniego napastnika kupił latem 2021 roku klub Roma, który zaledwie miesiąc wcześniej zatrudnił Jose Mourinho.

Menedżer Romy powiedział po zakupie za 40 milionów euro, że wiele lat wcześniej jako menedżer Chelsea zauważył Tammy’ego Abrahama w klubowej akademii i nie mógł się doczekać, kiedy pewnego dnia poprowadzi klub do przodu.

Czytaj: Były szef komisji sędziowskiej objęty dochodzeniem w sprawie płatności od Barcelony

Manchester Evening News donosi dzisiaj, że menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, który nieustannie poszukuje napastnika, zwrócił uwagę na Tammy’ego Abrahama. Stanie się tak, jeśli nie uda im się zdobyć podpisu Victora Osimhena.

Abraham już udowodnił, że potrafi strzelać bramki w Premier League. Anglik strzelił 15 bramek w debiutanckim sezonie Franka Lamparda.

Po zwolnieniu za panowania Thomasa Tuchela, szybko przystosował się do życia we Włoszech, zdobywając 17 bramek w lidze podczas swojego pierwszego sezonu w Rzymie. W tym sezonie było gorzej, jak dotąd zdobył tylko sześć bramek w 22 meczach Serie A.

Czytaj: Jest już właścicielem zespołu Formuły 1, zespołu NBA i kilku klubów piłkarskich, teraz chce też Tottenham

Manchester United ma wypożyczonego Wouta Weghorsta, który został sprowadzony po „nagłym” odejściu Cristiano Ronaldo i problemach z kontuzjami Anthony’ego Martiala.