Puchar Świata w Wiśle: 4, 6, 8…

0
990
Zdjęcie/źródło: https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/789272/skoki-narciarskie-w-wisle-konkurs-indywidualny-niedziela-gdzie-ogladac-w-tv-darm

Za nami pierwsze konkursy sezonu 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę na skoczni Malinka w Wiśle w drużynówce triumfowali Polacy. W niedziele rozegrano konkurs indywidualny. Po sobotnim występie Polacy byli stawiani w roli faworytów.

Warunki pogodowe przed niedzielnym konkursem indywidualnym nie były niestety lepsze od tych z kwalifikacji czy sobotniego konkursy. Nie dość, że wiatr znowu wiał zawodnikom po plecach, to jeszcze zaczął padać śnieg. Przez śnieg, zeskok, który i tak jest nieco nierówny, był jeszcze gorszy niż w poprzednich dniach. Nie każdy skoczek był sobie z tym w stanie poradzić. Zobaczyliśmy parę skoków podpartych a sędziowie rzadko wystawiali oceny po wyżej 16 czy 17 punktów.

Na szczęście nienajlepsze warunki pogodowe nie przestraszyły zbytnio polskich skoczków. Do drugiej serii zawodów awansowała piątka z szóstki startujących zawodników – Stoch, Kubacki, Żyła, Wolny i Kot. Nie awansował jedynie Hula. Dodatkowo Stoch był po pierwszej serii na drugim miejscu za Klimowem. Co więcej, biało-czerwoni poprawili swoje skoki z pierwszej odsłony zawodów. Kubacki i Żyła na długo zagościli na pierwszym i drugim miejscu. Najpierw swój skok poprawił Kubacki, a następnie wyprzedził go Żyła.

Ostatecznie Żyłę zdołało wyprzedzić tylko 5 skoczków, w tym Kamil Stoch. Żyła zakończył rywalizację na 6 miejscu, a Kubacki na 8. Stoch pomimo dobrego skoku, nie zdołał jednak odrobić dwupunktowej straty do Klimowa. Po skoku był na 3 miejscu, jednakże Klimow wytrzymał presję i wygrał konkurs. Przesunął w ten sposób Stocha na 4 pozycję. Klimow został też pierwszym liderem w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu. Jakub Wolny zakończył rywalizację na 23 miejscu a Maciej Kot na 29.

Nie należy jednak był niezadowolonym z naszych Polaków. Ich skoki były na wysokim poziomie i byli wstanie też poprawiać odległość. Liczyli się w wyścigu o podium do ostatniego skoczka. Pamiętajmy, że to jest początek sezonu. Zawodnicy dopiero się rozgrzewają, więc fakt, że Polacy już teraz zdołali wygrać konkurs i skakać na najwyższym poziomie każe z dużym optymizmem czekać na następne konkursy i mieć ogromne nadzieje na duże sukcesy biało-czerwonych.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl