Puchar Świata w Zakopanem – pierwsza transmisja w piątek

0
355
Skoki narciarskie: podczas PŚ w Zakopanem będzie zimno. Zdjęcie: facebook.com/skijumpingpl

Już w ten weekend odbędzie się Puchar Świata na Wielkiej Krokwi. Sprawdź plan transmisji na 12-14 lutego.

Już drugi raz w 2021 roku w Zakopanem odbędą się skoki narciarskie. Puchar Świata na Wielkiej Krokwi odbędzie się już w ten weekend. Na wstępnej liście startowej pojawili się przedstawicie 15 państw. Wystąpić ma 11 Polaków.

Po czterech tygodniach skoczkowie znów będą rywalizować w Pucharze Świata w Zakopanem. Odbędą się dwa konkursy indywidualne. Miesiąc temu drużynowo wygrali Austriacy, Polacy i Norwegowie. Dzień później triumfował na Wielkiej Krokwi Marius Lindvik, na drugim miejscu był Anze Laniska, a trzecie miejsce zajął Robert Johansson.

Na wstępnej liście znaleźli się: Austriacy, Bułgar, Kanadyjczyk, Estończyk, Niemcy, Włoch, Japończycy, Kazachowie, Norwegowie, Rosjanie, Słoweńcy, Szwajcarzy, Ukraińcy i Amerykanin.

W kwalifikacjach ma wystąpić jedenastu polskich skoczków:
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Maciej Kot i Stefan Hula. Zabraknie Jarosława Krzaka, ponieważ zaraził się koronawirusem.

Zawody w Zakopanem, które zostały przeniesione do Polski w zastępstwie za odwołaną próbę przedolimpijską w Zhangjiakou, będą mroźne i śnieżne.

Piątkowe kwalifikacje w Zakopanem rozpoczną się o godzinie 16:00. 50 najlepszych zawodników awansuje do sobotniego konkursu, który zaplanowany jest także na godzinę 16:00.

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem. Program zawodów:

piątek, 12.02.2021
13:30 – oficjalne treningi
16:00 – kwalifikacje

sobota, 13.02.2021
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 14.02.2021
14:45 – kwalifikacje
16:10 – kwalifikacje i konkurs indywidualny

Źródło: Facebook

Czytaj: Pierwsze złoto dla Polki w Mistrzostwach Świata Juniorów