PZPN ukarany za zachowanie polskich kibiców w Albanii

0
295
FIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców podczas meczu z Albanią! Zdjęcie: Twitter/Polsat Sport

Polski Związek Piłki Nożnej został ukarany przez FIFA. Wszystko przez zachowania polskich kibiców w trakcie wyjazdowego meczu z Albanią w eliminacjach mistrzostw świata.

Wcześniej sankcje nałożono na Albańczyków za to, że rzucali butelkami w kierunku polskich piłkarzy. Jak widzimy, międzynarodowa federacja miała także zastrzeżenia do polskich kibiców.

FIFA podjęła decyzję, że polska federacja będzie musiała zapłacić 50 tysięcy franków szwajcarskich. Dodatkowo polscy kibice nie będą mogli zasiąść na trybunach podczas wyjazdowego meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 z Andorą. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godzinie 20:45.

FIFA ukarała PZPN powołując się na artykuł szesnasty dokumentu „Disciplinary Code”. W kwestii Polaków chodziło o podpunkty dotyczące rzucania przedmiotów i aktów niszczenia stadionu.

 Po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia oraz materiałem dowodowym PZPN podejmie decyzję na temat dalszych kroków w tej sprawie, jednak musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze – stwierdził Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polacy wygrali z Albanią 1:0 po bramce Karola Świderskiego w 77. minucie meczu.

Czytaj: Wygrana Polski w meczu z Albanią

Liderem grupy I jest Anglia, która ma 20 punktów. Reprezentacja Polski ma na koncie 17 punktów i zajmuje drugie miejsce. Na trzeciej pozycji jest ekipa z Albanii, która ma 15 punktów.